Mityczne drzewa (książka) Powiększ do pełnego rozmiaru

Mityczne drzewa (książka)

"Mityczne drzewa", Stumpf Ursula, Zingsem Vera, Hase Andreas

Więcej szczegółów

Unikatowy, wysmakowany album.

Mity, wierzenia i legendy. Lecznicza moc drzew. Odwieczna więź człowieka i drzewa.

Zachwycająca opowieść, a zarazem kompendium najnowszej wiedzy o mitycznej, magicznej i uzdrowicielskiej mocy drzew. 15 gatunków europejskich drzew: ich natura, związane z nimi obyczaje, zastosowanie w rzemiośle i użytku codziennym. Od starożytnych legend, przez podania ludowe, obyczaje i tradycje, aż po przepisy na szarlotkę i nalewki.
Piękne opisy, 200 kolorowych zdjęć.

Drzewa i krzewy od zawsze miały dla człowieka ogromne znaczenie: wokół nich narastały mity i legendy, kulty i rytuały. Pełne szacunku podejście do drzew było w dawnych czasach elementem kultury – a dziś jest odkrywane na nowo.

  • Poznaj mity związane z drzewami: brzoza, buk, cis, czarny bez, dąb, jabłoń, jesion, leszczyna, lipa, olcha, sosna i limba, świerk i jodła, wierzba.
  • Czerp z dawnej tradycji i odkrywaj to, czego nie znałeś: natura drzew, zastosowanie w rzemiośle i codziennym użytku, właściwości lecznicze.
  • Zanurz się w świecie drzew: zdumiewające zdjęcia wzbudzą zachwyt i pomogą ci spojrzeć na drzewa inaczej.

Już sama ta książka – wspólne dzieło specjalistki medycyny naturalnej, badaczki mitów i znawcy drzew – leczy, uczy i zacieśnia naszą więź z drzewami.

Liczba stron: 228

Produkty powiązane