GOTU KOLA, 400mg - kapsułki (100 szt) DŁUGOWIECZNOŚĆ, MŁODOŚĆ, INTELEKT Powiększ do pełnego rozmiaru

GOTU KOLA, 400mg - kapsułki (100 szt) DŁUGOWIECZNOŚĆ, MŁODOŚĆ, INTELEKT

Cudowna roślina długowieczności i odmłodzenia. Wygładza skórę i poprawia jej nawodnienie, zapobiega powstawaniu zmarszczek, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Zapobiega procesom starzeniausuwa objawy znużenia i zmęczenia psychicznegoPrzyspiesza proces myślenia, zwiększa postrzegania i aktywizuje pamięć.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 3

31,00 zł

Gotu Kola (Centella asiatica, Hydrocotyle Asiatica) znana też jako Wąkrota Azjatycka, to płożąca bylina wysokości od 15 do 20 centymetrów, znana od tysięcy lat w Ajurwedzie i Medycynie Chińskiej. 

Roślina ta jest znana w Chinach jako cudowna roślina długowieczności. W Indiach jest uważana za jedną z najbardziej odmładzających roślin. Wygładza skórę i poprawia jej nawodnienie, zapobiega powstawaniu zmarszczek, redukuje cellulitis i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.
Gotu Kola zapobiega procesom starzenia, działa psychotonicznie, usuwa objawy znużenia i zmęczenia psychicznego. Przy regularnym stosowaniu przyspiesza proces myślenia, zwiększa postrzegania i aktywizuje pamięć. Stosuje się ją jako środek uspakajający funkcji systemu nerwowego, usuwa stan niepokoju. Posiada łagodne moczopędne działanie, stosuje się ją także przy nadciśnieniu.

Gotu Kola zawiera składniki niezbędne do wytwarzania kolagenu, który podtrzymuje zdolność organizmu do odnawiania skóry. Preparat wspomaga prace mózgu oraz stymuluje działanie centralnego systemu nerwowego

Udowodniono, że Gotu Kola ma zadziwiające działanie na funkcje kory mózgowej, która odpowiada za świa­domość, percepcję, pamięć, zdolności myślowe, inte­lekt i czynności mózgowe. Rezultaty badań działania tej rośliny potwierdzają polepszenie się ogólnych zdolności, koncentracji uwagi, zwiększenie skupie­nia, polepszenie pamięci. 

Badania wykazały, że Gotu Kola korzystnie wpływa na niektóre składniki krwi. Zauważalne jest znaczne zwiększenie się poziomu hemoglobiny i stabilizacja poziomu cukru we krwi. Uważa się, że właśnie zdolność do zmiany poziomu cukru we krwi warunkuje efekt poprawy pa­mięci. Gotu Kola przyczynia się do wzmacniania żył, regenerując tkankę łączną w przestrzeniach międzykomórkowych oraz obniżenia przepuszczalności naczyń krwionośnych.

Gotu Kola pomaga także w przyspieszeniu gojenia się ran, co związane jest z obecnością w roślinie saponin, które stymulują mitozę, a tym samym przyspieszają proces narastania tkanki w miejscach, w których skupiła się infekcja, takich jak rany i wrzody, stymulują syntezę lipidów i protein niezbędnych dla zdrowia skóry. 

Badania na dzieciach karmionymi Gotu Kola wykazały, że są bardziej uważne, zdolne do lepszej koncentracji, spokojniejsze, następowała u nich poprawa pamięci oraz chęć do rozwijania swoich uzdolnień.
Uważa się również, że następuję poprawa komunikacji między półkulami mózgu, które jak wykazano, stymulują większą kreatywność i powodują wzrost częstotliwości dodatnich stanów fal mózgowych (w szczególności alfa, gamma i beta).

 

Przyjmowanie Gotu Kola pomaga zwlaczyć:
- choroby serca, reumatyzm, astmę

- wrzody żołądka, gastritis
- zaburzenia układu nerwowego, niskie ciśnienie, miażdżycę
- żylaki
- uszkodzenia skóry, oparzenia, łuszczycę, (pomaga także w okresie rehabilitacji pooperacyjnej)
- regularne stosowanie Gotu Kola usprawnia proces myślenia, postrzegania i aktywuje pamięć. 
 

Sposób użycia: 2 kapsułki 2-3 razy dziennie.

Kraj pochodzenia: 
Indie
Opakowanie: 100 kapsułek

Składniki (1 kaps.): 400 mg gotu kola (Centella asiatica), substancja żelująca: celuloza (składnik otoczki).

Produkty powiązane