ASHWAGANDHA (Himalaya, 60 kaps.) - WITALNOŚĆ, RÓWNOWAGA, ODMŁODZENIE Powiększ do pełnego rozmiaru

ASHWAGANDHA (Himalaya, 60 kaps.) - WITALNOŚĆ, RÓWNOWAGA, ODMŁODZENIE

Ashwagandha jest stabilizatorem nastroju. Poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego i podnosi wydolność organizmu na wysiłek fizyczny oraz zdolność adaptacji w różnego rodzaju stresach. Jest także jednym z najbardziej znanych ziół Ayurvedy o właściwościach odmładzających. Wzmacniające aktywność seksualną.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 4

27,45 zł

Obniżka!

-5%

28,90 zł

Korzenie Ashwagandha (zwane są także indyjskim żeńszeniem), są jednym z najbardziej znanych ziół stosowanych w Ajurwedzie.

SKŁADNIKI PREPARATU
Alkaloidy: ashwagandhina, witanina, izopeletieryna, anaferyna

Laktony sterydowe: witanolidy, witaferyny
Fitosterole: sitoindozydy, β-sitosterol
Saponiny
Żelazo

Lekarze ajurwedyjscy określają Ashwagandha stabilizatorem nastroju. Zioło to poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego. Zwane jest także w języku angielskim "Winter Cherry" (zimowa wiśnia) i podnosi wydolność organizmu na wysiłek fizyczny oraz zdolność adaptacji w różnego rodzaju stresach. Jest także jednym z najbardziej znanych ziół Ayurvedy o właściwościach odmładzających: zapewnia właściwe odżywienie tkanek, szczególnie mięśni i kości, podtrzymuje właściwe funkcjonowanie gruczołów wydzielania dokrewnego i układu rozrodczego.
Szeroko stosowana jest jako środek uspokajający, wyciszający i przynoszący zdrowy sen.

Przypisuje się jej właściwości wzmacniające aktywność seksualną zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Wykazuje właściwości adaptacyjne i mobilizujące, nie przytłumia, a wzmacnia zdolności kognitywne, poprawia koncentrację i zdolność logicznego myślenia. 

Ashwagandha ma działanie pozwalające zaadoptować organizm do czynników stresowych i utrzymać homeostazę. Minimalizuje rozregulowanie organizmu, które może prowadzić do chorób niezależnie od wywołującej je przyczyny: ubogiej diety, braku snu, fizycznego czy psychicznego obciążenia, substancji toksycznych w otoczeniu. Jest szczególnie skuteczna w terapii chorób związanych ze stresem takich jak zapalenie stawów, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, ogólne wycieńczenie itp. 

Dostępna literatura naukowa potwierdza skuteczność i bezpieczeństwo Ashwagandha. Ashwagandha jest systematycznie badana przez zespoły z George Washington University School of Medicine and Health Science, National Institute of Mental Health i San Antonio Chochrane Center. Potwierdzono skuteczność działania anksjolitycznego (uspokajającego) i antydepresyjnego. Nie stwierdzono toksyczności Ashwagandha.

Działanie na choroby psychiczne
Jedno z najbardziej obiecujących zastosowań Ashwagandha to skuteczność w terapii chorób psychicznych. W jednym z badań podawano Ashwagandha 30 pacjentom cierpiącym na nerwicę lękową. Podawano 40 ml wyciągu dziennie w dwóch dawkach przez jeden miesiąc. Pod koniec miesiąca większość najbardziej przykrych objawów takich jak ataki lęku i fobie lękowe zniknęły. W badaniach amerykańskich psychiatrów Ashwagandha okazała się także użyteczna w terapii choroby maniakalno-depresyjnej, psychozy alkoholowej i schizofrenii. Dzienna dawka wynosiła do 4 kapsułek i prowadzona przez 45-60 dni terapia dawała dobre rezultaty. Zdolność uczenia się i poprawa pamięci następowały po terapii Ashwagandha (3 kapsułki), Gotu Kola (2 kapsułki) i Gingko Biloba (2 kapsułki).
 

Sposób spożycia: 1-2 kapsułki dwa razy dziennie przed posiłkiem. Stosować kilka tygodni dla osiągnięcia pożądanego efektu.

Preparat nie zawiera żelatyny i może być spożywany przez wegetarian.
Skład:
 Withania somnifera – korzeń witanii (ASHWAGANDHA), guma arabska – zagęstnik

Opkowanie: 60 kapsułek x 250 mg 
Kapsułki zawierają wyciąg z Ashwagandha. 

Producent: Himalaya Herbals

Produkty powiązane