BAMBUS - ekstrakt 70% krzemionki, NATURALNY KRZEM - kapsułki (100 szt) - VEGAN Powiększ do pełnego rozmiaru

BAMBUS - ekstrakt 70% krzemionki, NATURALNY KRZEM - kapsułki (100 szt) - VEGAN

Bambus, to naturalne, roślinne źródło krzemu, jednego z najważniejszych pierwiastków śladowych. Zawartość krzemu jest w bambusie niezwykle wysoka, bo wynosi ponad 75 %. Pierwiastek ten nie tworzy się w organizmie samodzielnie, dostarczamy go z zewnątrz, w pożywieniu. Krzem z bambusa jest najlepiej przyswajalną spośród postaci krzemu występujących w naturze.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 10

31,00 zł

Bambus naturalnie występuje w tropikalnej i subtropikalnej części Azji. Jest rośliną drewniejącą o pędach wzniesionych lub wspinających się i przewisających, o pokroju krzewiastym lub drzewiastym. 
Roślina ta symbolizuje w Chinach długowieczność, a w Japonii – czystość. Bambus to jeden z najcenniejszych skarbów, jakie oferuje nam natura. Jest największym spośród roślin magazynem słonecznego światła. Żadna inna roślina nie posiada też tylu czynnych substancji.

Młode pędy bambusa są bogate w wiele cennych składników, takich jak krzemionka, aminokwasy,  minerały, sacharydy, białka, witaminy, ramnoza, tyrozyna, argininina, czy flawonoidy. Ekstrakt z bambusa wzmaga redukcję tkanki tłuszczowej i poprawia budowę ciała. Zawiera substancje niezbędne do biosyntezy białek, co z kolei jest nieodłącznym elementem prawidłowego funkcjonowania naszych kości, hormonów i mięśni, a nawet układu odpornościowego.


Naturalny krzem organiczny
Bambus, to naturalne, roślinne źródło krzemu, jednego z najważniejszych pierwiastków śladowych, który przywraca jędrność i elastyczność włóknom kolagenowym i elastylowym, zapobiegając uszkodzeniom tkanki kostnej i chrzęstnej.
Zawartość krzemu jest w bambusie niezwykle wysoka, bo wynosi ponad 75 %. Pierwiastek ten nie tworzy się w organizmie samodzielnie, dostarczamy go z zewnątrz, w pożywieniu. Krzem z bambusa jest najlepiej przyswajalną spośród postaci krzemu występujących w naturze.
Uelastycznia on i stabilizuje stawy, wzmacnia strukturę włosów i paznokci. Razem z wapniem i witaminą D utwardza kości. Nawadnia skórę, dzięki czemu staje się ona gładka, jędrna i aksamitna. Krzem sprawia też, że ścięgna i tkanka łączna stają się bardziej elastyczne i napięte. Wzmacnia strukturę naczyń krwionośnych i zmniejsza ryzyko zachorowania na arteriosklerozę. Badania wykazują, że osoby cierpiące na tę przypadłość mają w organizmie aż o 14 razy mniej tego pierwiastka niż ludzie o zdrowych naczyniach krwionośnych.

Bambus posiada właściwości odtruwające i chroniące komórki, a także działanie uodparniające.
W chińskich kronikach pochodzących z czasów panowania dynastii Ming opisano bambus następująco: "jest słodki, chłodzący, gasi pragnienie, wyrównuje płyny ustrojowe, uzupełnia Qi i powinien być jedzony codziennie". 
 

Sposób użycia: 1 kapsułka 1 raz dziennie.

Kraj pochodzenia: 
Chiny

Opakowanie: 100 kapsułek

1 kapsułka: 340 mg ekstraktu z pędów Bambusa (Bambusa Arundinacea) w tym krzemionka 238mg, substancja żęlująća: hypromeloza, składnik otoczki: celuloza (kapsułka).

Suplement diety.
Uwagi i zalecenia: suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.

Produkty powiązane