WITAMINA D3 2000 IU, 50 mcg - WEGETARIAŃSKA! (120 tabl.) Powiększ do pełnego rozmiaru

WITAMINA D3 2000 IU, 50 mcg - WEGETARIAŃSKA! (120 tabl.)

Witamina D3 - wolna od pestycydów, konserwantów,  GMO, napromieniowania.
Wytwarzana z lanoliny z wełny owczej, naświetlanej promieniowaniem UVB. Zwierzęciu nie dzieje się żadna krzywda. Jest to produkt wegetariański.

Więcej szczegółów

Stan: Ten produkt nie jest już dostępny


28,08 zł

Obniżka!

-40%

46,80 zł

Witamina D3 - wolna od pestycydów, konserwantów, GMO, napromieniowania.
Wytwarzana z lanoliny z wełny owczej, naświetlanej promieniowaniem UVB. Zwierzęciu nie dzieje się żadna krzywda. Jest to produkt wegetariański.

Witamina D3 to hormon steroidowy, który jest produkowany z cholesterolu, wowczas gdy skóra jest wystawiona na promienie słoneczne. Z tego powodu witamina D często jest określana jako witamina "słońca". Obecnie jednak ekspozycja na słońce jest niewystarczająca i aby utrzymać właściwy poziom witaminy D powinno się ją suplementować.

Witamina D zwiększa absorpcje wapnia i fosforu w komórach jelita, dzięki czemu zapobiega niedoborom wapnia, osteoporozie itp. Aby proces ten był kompletny, należy jeszcze dodatkowo spożywać witaminę K2.
Ostatnie odkrycia naukowe wykazały, że witamina D jest zaangażowany w dużo więcej procesów, w tym prawidłowe działanie układu odpornościowego i ochrony przed nowotworami.

Niedobór witaminy D to aktualnie "cicha epidemia". Objawy są zwykle subtelne i może zająć kilka lub kilkadziesiąt lat, zanim zostaną powiązane z niedoborem witaminy D. Najbardziej znanym objawem niedoboru witaminy D jest chorobą kości zwana krzywicą , która często występuje u dzieci w krajach rozwijających się.
Niedobór powiązano również z osteoporozą, czyli zmniejszeniem gęstości mineralnej kości i zwiększonym ryzykiem złamań u osób w podeszłym wieku.
Badania wykazały że osoby z niedoborem witaminy D mają znacznie większe ryzyko chorób serca, cukrzycy (zarówno typu 1 i typu 2), nowotworów, demencji i chorób autoimmunologicznych (np. stwardnienie rozsiane).

Korzyści z utrzymywania właściwego poziomu witaminy D:
- Wyższe dawki witaminy D mogą pomóc w zapobieganiu osteoporozie i złamaniom kości u osób w podeszłym wieku.
- Suplementacja witaminy D może zwiększyć siłę fizyczną w obu parach kończyn górnych i dolnych.
- Witamina D może pomóc w zapobieganiu raka.
- Badania wykazały, że witamina D powoduje łagodną redukcję nasilenia objawów u osób z depresją. 

Stosowanie:
1 tabletka 1xdziennie.
W przypadku suplementowania się witaminą D3, należy przyjmować do 200 mcg witaminy K2 dziennie. Witaminę D3 należy spożywać razem z posiłkiem zawierającym tłuszcz. Witamina D3 może być przyjmowana rano, przy śniadaniu.

Suplement Diety.
Uwagi i zalecenia: suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.


Opakowanie i skład: tabletki 120 szt. (witamina D3 50 µg, celuloza mikrokrystaliczna, maltodekstryna, fosforan wapnia, stearynian magnezu, krzemionka.)
Pochodzenie D3: wosk wełny owczej

Produkty powiązane