AMLA, AMALAKI w proszku - witamina C, roślina młodości Powiększ do pełnego rozmiaru

AMLA, AMALAKI w proszku - witamina C, roślina młodości

ROŚLINA MŁODOŚCI, ZAWIERA POTĘŻNĄ DAWKĘ WITAMINY C. Jest stosowany także jako afrodyzjak, lek przeciwgorączkowy, przeciwcukrzycowy, działa pozytywnie na serce, mózg i układ trawienny.

Więcej szczegółów

Amla lub Amalaki (Emblica officinalis) zwana jest również indyjskim agrestem. Jest to krzew rosnący w Indiach, który ma jadalne kwaśno-gorzkie owoce.
W medycynie ajurwedyjskiej uważa się, że amla jest eliksirem młodości. 

Amalaki (Amla, Indian Gooseberry, Emblica officinalis): działa głównie na płuca, żołądek, wątrobę i serce. Kwaśny smak Amli związany jest w Ajurwedzie z energią Pitta i żywiołem ognia. Amla jest bogatym źródłem antyoksydantów, flawonoidów, karotenów i witaminy C. Jest jednym z najbogatszych źródeł witaminy C i ma jej 20 razy więcej niż cytryna. Dzięki zawartym w Amli taninom, witamina C jest odporna na ogrzewanie i nie ulega rozpadowi podczas długiego przechowywania.

Amlaki jest opisywany w starożytnych tekstach ayurvedyjskich jako najlepsze zioło przeciw starzeniu. Jest bardzo silnym lekiem odmładzającym i uznawany jest za najlepsze źródło naturalnej witaminy C. Głównie dzięki zawartości witaminy C owoc Amalaki ma właściwości antyoksydacyjne - powstrzymuje tworzenie się wolnych rodników, które posiadają właściwości rakotwórcze.

Jest stosowany także jako afrodyzjak, lek przeciwgorączkowy, przeciwcukrzycowy, działa pozytywnie na serce, mózg i układ trawienny. Zawiera także dużo chromu, cynku i miedzi. Obecność chromu jest szczególnie ważna dla chorych na cukrzycę.

Amalaki zwiększa stężenie hemoglobiny, wspomaga wzrost włosów i paznokci, wzmacnia kości i zęby, ma działanie odmładzające, adaptogenne oraz  przeciwzapalne. 
Amalaki powoduje, że układ odpornościowy pracuje w równowadze i normalizuje stan systemu neuroendokrynnego w drodze regulacji funkcji ważnych hormonów: tarczycy, trzustki, grasicy, nadnerczy, układu rozrodczego.
Amalaki skutecznie czyści krew z toksyn i emisji mikroorganizmów chorobotwórczych.

Amalaki jest stosowany w leczeniu choroby wrzodowej, anoreksji i zaburzeń układu moczowo-płciowego, padaczce, jest stosowany jako afrodyzjak i tonik odżywczy. Zaleca się do zapobiegania chorobom serca, udaru mózgu i zapalenia dróg oddechowych.
Amalaki regeneruje komórki, zwiększenie liczbę krwinek, poprawia wzrok, zatrzymuje krwawienia z dziąseł, poprawia jakość i energetykę  płynu reprodukcyjnego.

Amalaki chroni przed infekcjami, różnego rodzaju pasożytami, a więc jest on nazywany "Broń, ufundowany przez wszechświat." Roślina ta ma energię, która niszczy program autodestrukcji, które tworzą się w osobie pod wpływem różnych czynników i wzmacnia chęć do życia, pozwala poczuć radość życia. 

Jako środek wzmacniający stosuje się 0,5 łyżeczki proszku owoców amalaki z ciepłą wodą. Jest to zalecane dla dzieci i osób starszych. Zwiększa pamięć, synchronizuje pracę półkul mózgowych, harmonizuje pracę przysadki mózgowej i odżywia neurony w mózgu, co poprawia sprawność intelektualną. 
 


WŁAŚCIWOŚCI Amli w/g ajurwedy:
Jest to jedna z nielicznych roślin, które równoważą wszystkie trzy doszes. Bilans wszystkich trzech dosz ma decydujący wpływ na nasze samopoczucie i życie. 

 

DAWKOWANIE: ok. 5 g (mała łyżeczka) dziennie z ciepłą wodą.
Można podzielić na mniejsze porcje i przyjmować częściej – np. jako dodatek do jogurtu czy smoothie.

 

Skład: Sproszkowane Owoce Amla (Emblica officinalis) 
Kraj pochodzenia: Indie

Opakowanie: 50g; 250g

Produkty powiązane