KURKUMA ekstrakt 400 mg - KURKUMINA (kapsułki 100 szt) Powiększ do pełnego rozmiaru

KURKUMA ekstrakt 400 mg - KURKUMINA (kapsułki 100 szt)

Kurkuma słynie z silnych właściwości przeciwwirusowych, przeciwzapalnych. Wspomaga organizm w niszczeniu wielu chorobotwórczych bakterii (w tym ropotwórczych), grzybów (w tym wywołujących kandydozę)Jest pomocna w leczeniu choroby Alzheimera czy udaru mózgu. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające i może być przydatny w profilaktyce i leczeniu wielu nowotworów

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 3

55,00 zł

Kurkuma to pochodząca z Indii przyprawa, która otrzymywana jest z korzenia podobnej do imbiru rośliny zwanej ostryżem.

Słynie z silnych właściwości przeciwwirusowych, przeciwzapalnych. Wspomaga organizm w niszczeniu wielu chorobotwórczych bakterii (w tym ropotwórczych), grzybów (w tym wywołujących kandydozę).

Głównym składnikiem, któremu zawdzięczamy tak wiele, to zawarta w niej kurkumina, która jest silnym przeciwutleniaczem. Wiele badań dowodzi, że ten polifenol ma działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające i może być przydatny w profilaktyce i leczeniu wielu nowotworów - raka skóry, płuca, jamy ustnej, głowy i szyi, przełyku, żołądka, wątroby, trzustki, jelita cienkiego, okrężnicy, pęcherza moczowego, prostaty, gruczoły piersiowego, szyjki macicy i chłoniaków.


Kolejnym bardzo ważnym składnikiem kurkumy to olejek eteryczny - tumeron, któremu przypisuje się wiele właściwości prozdrowotnych: przyspieszenie procesów naprawczych w mózgu, pobudzanie nerwowe komórek macierzystych do namnażania.
Stymuluje on system immunologiczny do niszczenia białek, których złogi utrudniają przewodzenie sygnałów nerwowych w pewnych obszarach w mózgu, wywołując u chorych zaburzenia pamięci i osobowości. Złogi te odpowiedzialne są także za obumieranie neuronów. Jest pomocna w leczeniu choroby Alzheimera czy udaru mózgu.

Kurkuma wykazuje właściwości żółciopędne, pobudza wydzielanie gastryny, sekretyny i enzymów trzustkowych, działa łagodnie przeciwzapalnie, przeciwbakteryjne (m.in. na H. pylori, która odpowiada za wrzody żołądka) i rozkurczająco.

Kurkumina obniża poziom cukru we krwi i poziom cholesterolu, łagodzi uszkodzenia nerek i poprawia gojenie ran.
Badania wykazały także korzystny wpływ kurkumy przy leczeniu zespołu suchego oka, zapaleniu spojówek, jaskry, retinopatii niedokrwienne.

Sposób spożycia: 2 kapsułki dziennie

Suplement diety.
Uwagi i zalecenia: suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia: Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.

Opakowanie zawiera 50 sugerowanych porcji. Zawartość składnika w dziennej porcji produktu: kurkuma ekstrakt 400 mg.


Opakowanie: 100 kapsułek

1 kapsułka wegetariańska: 400 mg kurkuma (Curcuma) ekstrakt 10:1, hydroksypropylometyloceluloza (składnik otoczki).

Produkty powiązane