5-HTP, 5-Hydroksytryptofan - NATURALNY ANTYDEPRESANT, REGULUJE WAGĘ, POPRAWIA SEN (60 tabl.) Powiększ do pełnego rozmiaru

5-HTP, 5-Hydroksytryptofan - NATURALNY ANTYDEPRESANT, REGULUJE WAGĘ, POPRAWIA SEN (60 tabl.)

5-HTP jest naturalnie występującym aminokwasem oraz związkiem będącym bezpośrednim prekursorem serotoniny - hormonu szczęścia (neuroprzekaźnika odpowiadającego między innymi za dobre samopoczucie, fazę snu rem, układ nerwowy oraz kontrolę apetytu) oraz melatoniny
Wpływa pozytywnie na fazę snu Rem dzięki czemu wstajemy wyspani, wspomaga również pracę układu nerwowego.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 2

74,90 zł

5-Hydroksytryptofan to ekstrakt pochodzący z nasion rośliny afrykańskiej czarnej fasoli Griffonia Simplicifolia.

5-HTP jest naturalnie występującym aminokwasem oraz związkiem będącym bezpośrednim prekursorem serotoniny - hormonu szczęścia (neuroprzekaźnika odpowiadającego między innymi za dobre samopoczucie, fazę snu rem, układ nerwowy oraz kontrolę apetytu) oraz melatoniny.
5-HTP wpływa pozytywnie na fazę snu Rem dzięki czemu nie potrzebujemy długiego snu oraz wstajemy wyspani, wspomaga również pracę układu nerwowego. Wykazuje się działaniem neuroprotekcyjnym. 

Tryptofan dzięki temu, że nie konkuruje z innymi aminokwasami wchłania się do krwiobiegu w około 70% oraz z łatwością dostaje się do mózgu, podnosząc poziom serotoniny w jego podwzgórzu.
Wpływa na szybsze uczucie sytości oraz sprawia, że maleje zapotrzebowanie organizmu na ilości pobieranego pokarmu. Dodatkowo u osób suplementujących 5-HTP zaobserwowano zmniejszenie zapotrzebowania na spożywanie węglowodanów.

Suplementacja tryptofanu może wspomóc walkę z depresją, której jedną z przyczyn może być brak tego aminokwasu. Stosowanie 5-HTP zwiększa syntezę serotoniny, której w stanach depresji organizm nie wytwarza w odpowiedniej ilości.


Dzięki przeprowadzonym badaniom na osobach nękanych przez lęki nocne, zaobserwowano poprawę wynoszącą, aż 90%. Brak dolegliwości utrzymywał się przez kolejnych pięć miesięcy. Badanym podawano 5-HTP w ilościach 2 mg/kg masy ciała przez trzy tygodnie.

Suplementacja przyczynia się do zwiększenia poziomu produkcji melatoniny, nazywanej również hormonem snu. Badania naukowe wykazały, że stosowanie 5-HTP pozwala szybciej zasnąć, przyczynia się do poprawy jakości snu oraz dzięki wydłużeniu fazy snu REM wspomagają regenerację organizmu.
Pierwsze efekty widoczne już po pierwszych, przyjętych dawkach!

Sposób spożycia: 1 - 2 tabletki dziennie. Popić szklanką wody.


Składniki (1 tab.): 102 mg 5-hydroksytryptofan, 96,75 mg fosforan dwuwapniowy, 96,75 mg mikrokrystaliczna celuloza, 4,75 mg stearynian magnezu pochodzenia roślinnego.
Zawartość substancji w dziennej porcji produktu: 5-hydroksytryptofan 102 mg / 204 mg.

Może wchodzić w interakcję z lekami, głównie serotoninoergicznymi. W razie stałego przyjmowania leków skonsultować suplementację z lekarzem.

Opkowanie: 60 tabletek
Kraj pochodzenia: Anglia

Produkty powiązane