BAJKALINA - ekstrakt Tarczycy Bajkalskiej, 250 mg (kaps.100 szt) Powiększ do pełnego rozmiaru

BAJKALINA - ekstrakt Tarczycy Bajkalskiej, 250 mg (kaps.100 szt)

Bajkalina jest jedną z głównych substancji aktywnych Tarczycy Bajkalskiej – rośliny  zajmującej istotne miejsce w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Zapobiega utracie zdolności poznawczych, może pobudzać regenerację struktur mózgowych, a nawet promować powstawanie nowych komórek i połączeń nerwowych. Wspiera funkcjonowanie stawów dotkniętych stanem zapalnym. 

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 3

38,80 zł

Bajkalina jest jedną z głównych substancji aktywnych Tarczycy Bajkalskiej – rośliny pochodzącej ze Wschodniej Azji, zajmującej istotne miejsce w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Substancja ta została szeroko przebadana, a jej potencjał prozdrowotny wydaje się być ogromny. Nic więc dziwnego, że korzeń tarczycy stosowany jest w Chinach z powodzeniem od czasów starożytnych.

Tarczyca bajkalska zaliczana jest do adaptogenów, czyli roślin, które wzmacniają odporność na stres i wspierają funkcjonowanie organizmu na wielu poziomach.

Chińczycy nazywają ją Huang-Qin i zaliczają do 50 podstawowych ziół. Zgodnie z TCM, tarczyca jest zielem gorzkim i chłodzącym.
Pomaga w dolegliwościach na tle nadmiernego ciepła i wilgoci. W przeszłości wykorzystywana była w leczeniu przeziębień, gorączki, grypy, kaszlu, biegunek, chorób wątroby, zakażeń bakteryjnych i wirusowych, nadciśnienia, alergii i chorób skóry.
Dziś ceni się ją za to, że poprawia funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, uspokaja, wspiera pracę mózgu i chroni go, wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, łagodzi objawy alergii i pozytywnie wpływa na stawy, skórę i wątrobę.

Swoje działanie zawdzięcza głównie bajkalinie, której zawiera najwięcej. Obok bajkaliny w jej korzeniu występuje też bajkaleina, wogonina i wogonozyd – równie istotne związki, a każdy o nieco innym działaniu. Badania nad tarczycą bajkalską skupiają się albo na ekstrakcie z korzenia, albo na ekstraktach zawierających jeden z czterech powyższych związków.


DZIAŁANIE
- działa neuroprotekcyjnie, stymuluje neurogenezę i wzmacnia pamięć. Liczne badania pokazały, że bajkalina potrafi zahamować uszkodzenia tkanki mózgowej i ograniczyć śmierć neuronów zachodzącą w mózgu pod wpływem różnych toksycznych czynników. Zapobiega utracie zdolności poznawczych, może pobudzać regenerację struktur mózgowych i sprzyjać ich odbudowie, a nawet promować neurogenezę, czyli powstawanie nowych komórek i połączeń nerwowych.
- Bajkalina może wpłynąć na poprawę nastroju - redukouje zachowania depresyjne, a ponadto hamuje apoptozę (śmierć) neuronów w hipokampie, zmniejsza stres oksydacyjny w strukturach mózgowych, hamuje aktywność enzymów MAO-A i MAO-B, które rozkładają serotoninę i zmniejsza poziom hormonów stresu we krwi.
- wspiera funkcjonowanie stawów dotkniętych stanem zapalnym. Maleje ich opuchlizna i sztywność, a zakres ruchu zwiększa się.

Więcej o dzialaniu roślin z rodziny Tarczycy (w tym zastosowania w/g Medycyny Chińskiej):
https://www.youtube.com/watch?v=LI6dQqOGmfo&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3WQ5LRFXspO9NafDFJ6BvkOTW5kKVxhvm1XN-bmwCvvA_TDQ6ttSAODBE

Sposób spożycia: 1 kapsułka 2 razy dziennie razem z posiłkiem.

Suplement diety. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety oraz nie zastąpią zdrowego trybu życia.

Skład: każda kapsułka zawiera 250 mg ekstraktu z tarczycy bajkalskiej (Scutellaria baicalensis), standaryzowanego na zawartość 80% bajkaliny.
Kapsułka żelatynowa lub celulozowa.
Bez dodatku wypełniaczy, barwników, konserwantów i substancji poślizgowych.

Opakowanie: 100 kapsułek

Produkty powiązane