WITAMINA A, 5000 IU (100 tabl.) - DLA WZROKU i PIĘKNEJ SKÓRY Powiększ do pełnego rozmiaru

WITAMINA A, 5000 IU (100 tabl.) - DLA WZROKU i PIĘKNEJ SKÓRY

Witamina A (retinol) - ma działanie wzmacniające włosy i paznokcie, dlatego często jest dodawany do kosmetyków. Chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieni UV. Przyczynia się do wzrostu nowych tkanek i przyśpiesza regenerację naskórka. Dodatkowo utrzymuje stabilność komórek nabłonkowych, co sprawia, że skóra wygląda gładko i jest elastyczna.

Więcej szczegółów

Stan: Ten produkt nie jest już dostępny


24,90 zł

Witamina A (5000 IU - octan retinolu), zwana też retinolem lub β-karotenem.

Dzieci
Witamina A (retinol) odgrywa dużą rolę u młodych, rosnących organizmów, że jest nazywana "
witaminą wzrostową". Współdziała z hormonem wzrostu, więc jest niezbędna w okresie dziecięcym i młodzieńczym. Odpowiednia podaż witaminy A wpływa na budowę silnych kości i zdrowych zębów.

Kosmetyka
Retinol ma działanie 
wzmacniające włosy i paznokcie, dlatego często jest dodawany do kosmetyków, można go znaleźć w kremach do rąk, a także w suplementach do pielęgnacji włosów.
Witamina A chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieni UV. Przyczynia się do wzrostu nowych tkanek i przyśpiesza regenerację naskórka. Dodatkowo utrzymuje stabilność komórek nabłonkowych, co sprawia, że skóra wygląda gładko i jest elastyczna.

Hormony
Witamina A wpływa na wiele procesów zachodzących w organizmie. Bierze udział w syntezie hormonów kory nadnerczy, czyli 
kortykosteroidów. Hormony te regulują gospodarkę sodowo-potasową w ustroju (mineralokortykosteroidy), uczestniczą w przemianie węglowodanów i tłuszczów, mają działanie przeciwalergenne, natomiast androgeny współdziałają w rozwoju drugorzędnych cech płciowych.
Retinol wpływa na wydzielanie 
tyroksyny z tarczycy. Tyroksyna przyczynia się do przyśpieszenia procesów utleniania w tkankach. Wpływa także na rozpad tłuszczów. Tyroksyna wraz z trójjodotyroniną uczestniczą i przyśpieszają tempo przemiany materii.

Układ nerwowy i wzrok
Witamina ta ma kluczowy wpływ na działanie układu nerwowego, poprzez utrzymywanie prawidłowego stanu osłonek 
komórek nerwowych.
Poza tym, jest niezbędna w 
procesie widzenia. Witamina A została doceniona w tej kwestii tak bardzo, że swoją nazwę otrzymała od nazwy siatkówki oka – retiny. Witamina A jest składnikiem rodopsyny, światłoczułego barwnika, który pozwala na rozróżnianie kolorów. Największą rolę spełnia tu retinal.

Odporność i inne
Retinol pomaga w zwalczaniu infekcji, bierze udział w reakcjach 
immunologicznych. Niewystarczająca podaż tej witaminy może być przyczyną  uszkodzenia nabłonka skóry, a także nabłonka pochwy, przewodu pokarmowego i moczowego, co może sprzyjać zakażeniom.
Stałe stężenie witaminy A we krwi może zmniejszać ryzyko zachorowania na niektóre postacie nowotworów (rak piersi, szyjki macicy, żołądka, płuc).
Witamina A bierze również udział w 
reprodukcji, tj. spermatogenezie, rozwoju łożyska i wzrostu embrionu.

Witamina A, wraz z witaminami D, E oraz K, należy do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Zaleca się stosowanie, wszystkich 4 witamin razem.

Stosowanie: 2 tabletki dziennie. Popić wodą. Najlepiej łączyć z tłuszczami.

Opakowanie: 100 tabl.
Składniki (1 tabl.)66,185 mg fosforan dwuwapniowy, 66,185 mg mikrokrystaliczna celuloza, 15,38 mg (5000 IU) witamina A (Retinol - octan retinolu), 2,25 mg stearynian magnezu pochodzenia roślinnego.

Zawartość substancji w dziennej porcji produktu: witamina A (Retinol - octan retinolu) 30,76 mg - (384,5 % RWS*).
*RWS - referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ / 2000 kcal).

 
Suplement diety.
Uwagi i zalecenia: suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników. Nie należy przekraczać dziennej porcji do spożycia.

Produkty powiązane