LECYTYNA SOJOWA (nie GMO!) - w proszku Powiększ do pełnego rozmiaru

LECYTYNA SOJOWA (nie GMO!) - w proszku

Lecytyna w proszku, z NIEmodyfikowanych genetycznie ziaren soi.
Lecytyna występuje naturalnie w ciele człowieka i bierze udział w wielu odbywających się w nim procesach. Jest obecna w każdej komórce błony komórkowej, a najwięcej lecytyny można znaleźć w tkance nerwowej, szpiku kostnym oraz w mózgu.
Lecytyna poprawia pamięć i koncentrację, obniża cholesterol, chroni wątrobę. 

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 12

9,80 zł

Lecytyna w proszku, z NIEmodyfikowanych genetycznie ziaren soi.

Lecytyna występuje naturalnie w ciele człowieka i bierze udział w wielu odbywających się w nim procesach. Jest obecna w każdej komórce błony komórkowej, a najwięcej lecytyny można znaleźć w tkance nerwowej, szpiku kostnym oraz w mózgu.
Lecytyna poprawia pamięć i koncentrację, obniża cholesterol, chroni wątrobę. 

Funcje lecytyny w organizmie:
- jest budulcem każdej komórki ciała, wchodzi w skład błon komórkowych,
- jest elementem budującym tkanki mózgu i otoczki mielinowe komórek układu nerwowego,
- pobudza układ nerwowy, wspomaga koncentrację i procesy zapamiętywania,
- bierze udział w procesach przemiany materii,
- stanowi barierę ochronną ścian żołądka,
- chroni wątrobę,
- wspomaga wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach,
- uczestniczy w gospodarce cholesterolem i podnosi sprawność krążenia krwi,
- zwiększa wydolność i przyspiesza regenerację po wysiłku,
- opóźnia procesy starzenia.

Lecytyna poprawia pamięć i koncentrację
Zalecana jest osobom pracującym umysłowo, przygotowującym się do egzaminów oraz osobom starszym, u których z wiekiem kondycja układu nerwowego ulega osłabieniu.
Powoduje poprawę zdolności myślowych i zwiększenie zdolności zapamiętywania informacji. Trzeba ją jednak spożywać systematyczne – od miesiąca do nawet 3-4 miesięcy.
W lecytynie pokłada się duże nadzieje, jeśli chodzi o poprawę stanu zdrowia i jakości życia osób cierpiących na chorobę Alzheimera i demencję starczą.

Korzyści sercowo-naczyniowe
Lecytyna bierze udział w metabolizmie tłuszczów i cholesterolu. Dzięki obecności wielonienasyconych kwasów tłuszczowych wiąże cholesterol, ułatwia jego transport i przyspiesza wydalanie nadmiaru z organizmu.
Zapobiega powstawaniu złogów miażdżycowych i zakrzepów naczyń wieńcowych, które prowadzą do bardzo niebezpiecznych dla zdrowia incydentów sercowo-naczyniowych.

Wspomaga wątrobę
Suplementacja lecytyną pozytywnie wpływa na detoksykację i regenerację wątroby. Ogranicza niekorzystne działanie alkoholu, leków i innych substancji, obciążających ten narząd.
Przyspiesza także jego regenerację, ponieważ działa stabilizująco na błony komórek wątroby. Wykazano korzystny wpływ lecytyny w stłuszczeniu i zwłóknieniu wątroby oraz w marskości wątroby u alkoholików.
Lecytyna hamuje akumulację tłuszczów w wątrobie, zatem zmniejsza jej szkodliwe otłuszczenie i pomaga przywrócić prawidłowe funkcje. Odpowiada za rozpuszczanie cholesterolu w żółci, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się kamieni żółciowych.

Lecytyna a choroby psychiczne
Lecytyna poprawia kondycję osób z zaburzeniami maniakalno-depresyjnymi. Przyjmowanie lecytyny zmniejsza częstość występowania urojeń i halucynacji.
U osób badanych obserwowano osłabienie objawów manii, np. zaburzeń nastroju i zaburzeń psychoruchowych.
Włączanie lecytyny i choliny do terapii zaburzeń psychicznych może być więc skutecznym elementem leczenia.

Wspomaga sprawność seksualną mężczyzn
Płyn nasienny zawiera dużo lecytyny, a fosfatydyloinozytol jest niezbędny w procesie wytwarzania spermy. Dlatego uważa się, że lecytyna jest bardzo istotna dla sprawności seksualnej mężczyzn i zwiększa płodność.
Przyjmowanie lecytyny sojowej przez 12 tygodni może spowodować zwiększenie objętości nasienia, liczby plemników i ich ruchliwości przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby martwych i nieprawidłowych plemników w próbce nasienia.

 

Sposób użycia: w przypadku stosowania doustnego: 1,5 – 3 g dziennie najlepiej podczas posiłku.
Lecytyna jest szeroko stosowana w kosmetyce. Może stanowić cenny dodatek do m.in. balsamów do ciała, szamponów i odżywek do włosów


Skład: lecytyna sojowa 98,5%, sproszkowana.

Lecytyna w naszej ofercie pochodzi w całości z upraw soi niemodyfikowanej genetycznie.

Kraj pochodzenia: Wielka Brytania
Waga: 50g; 250g

Produkty powiązane