WITAMINA D3 8000 IU + K2 MK-7 z natto (60 tabl.) Powiększ do pełnego rozmiaru

WITAMINA D3 8000 IU + K2 MK-7 z natto (60 tabl.)

Witamina D3 8000 IU + K2 to suplement diety z profesjonalnej linii witamin, który zawiera w swoim składzie witaminę D w postaci cholekalcyferolu oraz witaminę K2 MK-7 z natto.

Więcej szczegółów

Witamina D3 8000 IU + K2 to suplement diety z profesjonalnej linii witamin, który zawiera w swoim składzie witaminę D w postaci cholekalcyferolu oraz witaminę K2 MK-7 z natto.
Dzięki wysokiej zawartości składników aktywnych suplement pozwoli Ci w łatwy i szybki sposób uzyskać odpowiedni poziom witamin w organizmie, a także uchroni Cię przed skutkami ich niedoboru. 

Najważniejsze cechy suplementu:
- DUŻA DAWKA WITAMIN - OstroVit Witamina D3 8000 IU + K2 to suplement diety o bardzo dużej ilości składników aktywnych. Jedna tabletka dostarcza 200 µg witaminy K2 oraz 200 µg witaminy D3, co stanowi aż 4000% referencyjnej wartości spożycia tego składnika aktywnego.
- KOMPLEKSOWE DZIAŁANIE - Suplement działa od wewnątrz, wzmacniając kości, zęby i stawy, a także przyczynia się do poprawy wyglądu zewnętrznego. Dzięki niemu Twoje włosy będą w lepszej kondycji, a skóra naturalnie się rozpromieni.
- PRODUKT DLA OSÓB Z NIEDOBOREM WITAMINY D - Wysoka dawka witaminy D3 świetnie sprawdzi się u osób z niedoborami tego cennego składnika. Pamiętaj jednak, by przed rozpoczęciem suplementacji wykonać odpowiednie badania krwi oraz zasięgnąć porady lekarza.

Witamina D3 to hormon steroidowy, który jest produkowany z cholesterolu, wowczas gdy skóra jest wystawiona na promienie słoneczne. Z tego powodu witamina D często jest określana jako witamina "słońca". Obecnie jednak ekspozycja na słońce jest niewystarczająca i aby utrzymać właściwy poziom witaminy D powinno się ją suplementować.

Witamina D zwiększa absorpcje wapnia i fosforu w komórach jelita, dzięki czemu zapobiega niedoborom wapnia, osteoporozie itp. Aby proces ten był kompletny, należy jeszcze dodatkowo spożywać witaminę K2.
Ostatnie odkrycia naukowe wykazały, że witamina D jest zaangażowany w dużo więcej procesów, w tym prawidłowe działanie układu odpornościowego i ochrony przed nowotworami.

Niedobór witaminy D to aktualnie "cicha epidemia". Objawy są zwykle subtelne i może zająć kilka lub kilkadziesiąt lat, zanim zostaną powiązane z niedoborem witaminy D. Najbardziej znanym objawem niedoboru witaminy D jest chorobą kości zwana krzywicą , która często występuje u dzieci w krajach rozwijających się.
Niedobór powiązano również z osteoporozą, czyli zmniejszeniem gęstości mineralnej kości i zwiększonym ryzykiem złamań u osób w podeszłym wieku.
Badania wykazały że osoby z niedoborem witaminy D mają znacznie większe ryzyko chorób serca, cukrzycy (zarówno typu 1 i typu 2), nowotworów, demencji i chorób autoimmunologicznych (np. stwardnienie rozsiane).

Korzyści z utrzymywania właściwego poziomu witaminy D:
- Wyższe dawki witaminy D mogą pomóc w zapobieganiu osteoporozie i złamaniom kości u osób w podeszłym wieku.
- Suplementacja witaminy D może zwiększyć siłę fizyczną w obu parach kończyn górnych i dolnych.
- Witamina D może pomóc w zapobieganiu raka.
- Badania wykazały, że witamina D powoduje łagodną redukcję nasilenia objawów u osób z depresją. 

Witamina D3 (w połączeniu z witaminą K2) stanowi bardzo ważny suplement stosowany w leczeniu boreliozy i neuroboreliozy.

Stosowanie: STANDARDOWO 1/4 tabletki dziennie. W razie poważnych chorób  można zwiększyć porcję dzienną.
Witaminę D3 należy spożywać razem z posiłkiem zawierającym tłuszcz. 

Suplement Diety.
Uwagi i zalecenia: suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.


Składniki: cholekalcyferol (witamina D), menachinon-7 MK-7 (witamina K) pochodzący z Bacillus subtilis natto, substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna; skrobia, substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu.

Opakowanie: 60 tabletek

Produkty powiązane