WITAMINA K2 MK7, 100mcg (z soi) - 100 tabl. Powiększ do pełnego rozmiaru

WITAMINA K2 MK7, 100mcg (z soi) - 100 tabl.

Witamina K2 Mk7 (menachinon-7), wytwarzana w naturalnym procesie fermentacji soi dzięki bakteriom Bacillus subtilis Natto
Odpowiada między innymi za aktywację białka GLA (osteokalcyna) oraz GMP, które transportują wapń do kośćca, oraz aktywację białka GAS6, które wspomaga regenerację organizmu. 
Jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach, najczęściej łączoną z witaminami A, D, E.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 8

31,00 zł

Witamina K2 Mk7 (menachinon-7), wytwarzana w naturalnym procesie fermentacji soi dzięki bakteriom Bacillus subtilis Natto

Witamina K2 poprawia stan kości, zębów i zmniejsza ryzyko osteoporozy. Niedostateczny poziom witaminy K2 prowadzi do zmniejszonej gęstości mineralnej kości, głównego czynnika ryzyka wystąpienia osteoporozy i nadmiaru wapnia w ścianie tętniczej, co zwiększa ryzyko choroby serca. Odpowiada między innymi za aktywację białka GLA (osteokalcyna) oraz GMP, które transportują wapń do kośćca, oraz aktywację białka GAS6, które wspomaga regenerację organizmu. 
Witamina K2 zabezpiecza przed wieloma chorobami - najlepsza jej forma to K2-MK-7. 
Jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach, najczęściej łączoną z witaminami A, D, E.

Ważne!
Bez witaminy K2, organizm nie potrafi kierować wapnia do kości, gdzie jest potrzebny, zamiast tego wapń dostaje się do tkanek miękkich np. tętnic, co prowadzi do bardzo tragicznego w skutkach połączenia osteoporozy i miażdżycy, oraz innych bardzo złych skutków „paradoksu wapnia.”

K2 ma przeciwdziała również powstawaniu zmarszczek, choroby Alzheimera, chorób serca, dziąła korzystnie również dla dzieci, zdrowia ich zębów i kości.

Witamina K2 (w połączeniu z witaminą D3) stanowi bardzo ważny suplement stosowany w leczeniu boreliozy i neuroboreliozy.

Stosowanie:
1 tabletka dziennie. Popić szklanką wody.
Wystarczająca ilość witaminy K2 to 100 mikrogramów dziennie. W przypadku suplementowania się witaminą D3, należy zwiększyć dawkę witaminy K2 do 200 mcg dziennie. Witaminę K2 (podobnie jak D3) należy spożywać razem z posiłkiem zawierającym tłuszcz. 

Składniki (1 tabl.): 100 mcg witamina K2 Mk7, fosforan dwuwapniowy, mikrokrystaliczna celuloza, stearynian magnezu pochodzenia roślinnego.

Suplement diety.
Uwagi i zalecenia: suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia.

Suplement żywnościowy w rozumieniu dyrektywy 2002/46/WE (kapsułki, tabletki lub proszki) przeznaczone dla osób dorosłych, z wyjątkiem kobiet w ciąży i karmiących piersią. Zalecane spożycie - 100 mg/dzień.
Osoby przyjmujące leki powinny spożywać produkt wyłącznie pod kontrolą lekarza.
Przechowywać z dala od promieni słonecznych, w ciemnym i chłodnym miejscu (najlepiej w lodówce), niedostępnym dla małych dzieci.

Kraj pochodzenia: Anglia
Opakowanie: tabletki 100 szt

Produkty powiązane