KELP (Laminaria Digitata), ekstrakt 15:1 (60 tabl.) - NATURALNY JOD Powiększ do pełnego rozmiaru

KELP (Laminaria Digitata), ekstrakt 15:1 (60 tabl.) - NATURALNY JOD

Ekstrakt 15:1 pozyskany z alg morskich Laminaria digitata (kelp), standaryzowany na zawartość jodu
Kelp zawiera dużą ilość jodu, pierwiastka potrzebnego organizmowi do wytwarzania hormonów tarczycy. Istnieje wiele obserwacji dotyczących zdolności Laminarii do zwalczania chorób przewlekłych, w tym raka.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 4

26,91 zł

Obniżka!

-10%

29,90 zł

Ekstrakt 15:1 pozyskany z alg morskich Laminaria digitata (kelp), standaryzowany na zawartość jodu

Kelp, Listownica Palczasta (Laminaria Digitata), to rodzaj wodorostów. Jest stosowany jako żywność w wielu krajach azjatyckich od tysięcy lat.

Laminaria zawiera dużą ilość jodu, pierwiastka potrzebnego organizmowi do wytwarzania hormonów tarczycy. 
Jod jest wzmacniaczem energii. Istnieje wyraźny związek między naszym poziomem energii a spożyciem jodu:
- jod działa uspokajająco na ciało i uwalnia energię nerwową, zmniejszając w ten sposób drażliwość i umożliwiając lepszy sen;
- jod jest jednym z naszych najlepszych katalizatorów utleniających, skutecznie spalających żywność spożywaną każdego dnia. Jeśli to jedzenie nie zostanie odpowiednio spalone, może być przechowywane jako niechciany tłuszcz;
- umysł funkcjonuje lepiej i jaśniej myśli, gdy ciało otrzymuje jod, którego potrzebuje;
- jod ma dobroczynny wpływ na serce i układ krążenia;
- wystarczająca ilość jodu w organizmie sprzyja gojeniu się kości;

Jedzenie produktów zawierających jod jest ważne w naszej codziennej diecie. Należą do nich ryby, rzodkiewki, marchew, szpinak, rabarbar, truskawki, kapusta i cebula. Mimo to większość z nas ma niedobory jodu, ponieważ nie jemy wystarczającej ilości tych pokarmów regularnie.


Kelp zawiera znaczne ilości witamin i pierwiastków, takich jak:
- żelazo
- mangan
- wapń
- magnez
- miedź
- cynk
- ryboflawina
- niacyna
- tiamina
- witaminy A, B12, B6 i C

Włączenie wodorostów do diety może przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Kelp ma naturalnie wysoką zawartość przeciwutleniaczy, w tym karotenoidów, flawonoidów i alkaloidów, które pomagają zwalczać wolne rodniki wywołujące choroby.
Witaminy przeciwutleniające, takie jak witamina C, oraz minerały, takie jak mangan i cynk, pomagają zwalczyć stres oksydacyjny i mogą oferować korzyści dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

Istnieje wiele obserwacji dotyczących zdolności Laminarii do zwalczania chorób przewlekłych, w tym raka (rak estrogenowy, rak jelita grubego, choroba zwyrodnieniowa stawów, rak płuc, rak prostaty).

Stosowanie: 1 tabletkę dziennie. Popić wodą.

Opakowanie: 60 tabletek
Składniki (1 tab.): 8 mg ekstrakt 15:1 z alg Laminaria digitata, w tym jod 800 mcg; fosforan dwuwapniowy, mikrokrystaliczna celuloza, stearynian magnezu pochodzenia roślinnego.

Kraj pochodzenia: Anglia

Suplement diety.

Uwagi i zalecenia: suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia.
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Produkty powiązane