L-DOPA 500mg, Mucuna Pruriens 5% - LIBIDO, TESTOSTERON, DOBRY NASTRÓJ, OCHRONA MÓZGU (100 kaps.) Powiększ do pełnego rozmiaru

L-DOPA 500mg, Mucuna Pruriens 5% - LIBIDO, TESTOSTERON, DOBRY NASTRÓJ, OCHRONA MÓZGU (100 kaps.)

Mucuna Pruriens (Świerzbowiec Właściwy), tropikalna rośłina strączkowa, znana również jako aksamitna fasola, był używany przez starożytnych uzdrowicieli już tysiące lat temu. Medycyna Ayurvedyjska używała Mucunę już w 1500 r. p.n.e., aby leczyć dolegliwości takie jak ukąszenie węża, zaburzenia jelitowe, zaburzenia neurologiczne, problemy seksualne i depresja.

Więcej szczegółów

Stan: Ten produkt nie jest już dostępny


46,00 zł

Mucuna Pruriens (Świerzbowiec Właściwy), tropikalna rośłina strączkowa, znana również jako aksamitna fasola, był używany przez starożytnych uzdrowicieli już tysiące lat temu. Medycyna Ayurvedyjska używała Mucunę już w 1500 r. p.n.e., aby leczyć dolegliwości takie jak ukąszenie węża, zaburzenia jelitowe, zaburzenia neurologiczne, problemy seksualne i depresja.

Mucuna Pruriens pozytywnie wpływa na męską płodność i libido, wykazuje również pewne działania w kwestii łagodzenia objawów zaburzeń na tle nerwowym. Tradycyjnie bywa też wykorzystywana jako afrodyzjak.


Ekstrakt z nasion świerzbca właściwego charakteryzuje się między innymi:
- zawartością prekursora neurotransmitera dopaminy (L-dopa),
- pozytywnym wpływem na dobry nastrój,
- wsparciem witalności organizmu,
- działa antydepresyjnie, redukuje stres, 
- działa przeciw chorobie Parkinsona i posiada właściwości neuroprotekcyjne,
- może być używany prewencyjnie na wypadek ukąszeń jadowitych węży

Świerzbowiec Właściwy zawiera L-DOPA
L-DOPA jest aminokwasem, z którego w mózgu wytwarzany jest neuroprzekaźnik dopamina.
W latach 50-tych XX w. neurofarmakolog Arvid Carlsson badał jej zastosowanie w leczeniu choroby Parkinsona, związanej z degeneracją neuronów dopaminergicznych w części mózgu zwanej istotą czarną. 
L-DOPA przedostaje się z krwi obwodowej do mózgu, gdzie ulega przekształceniu w neuroprzekaźnik dopaminę. Oddziałując na ośrodkowy układ nerwowy, ma wpływ na gospodarkę hormonalną organizmu, a także na seksualność.

MÓZG
Kiedy L-dopa przekracza barierę krew-mózg, pomaga zwiększyć poziom dopaminy w mózgu, niezbędnego neuroprzekaźnika związanego z regulacją nastroju i funkcji poznawczych.  Przeciwutleniacze zawarte w Mucuna, są pomocne w obronie przed uszkodzeniem oksydacyjnym tkanki mózgu, przez wolne rodniki.

Mucuna Pruriens chroni mózg, kontrolując funkcje poznawcze i neuronalne, a nawet zachęcając do aktywności neuronowej.

SEKSUALNOŚĆ
L-DOPA powoduje znaczący przyrost stężenia testosteronu w osoczu krwi. U mężczyzn towarzyszyło temu zwiększenie masy ciała oraz aktywności jąder. Podniesiony był także poziom LH (hormonu luteinizującego) i NORA (noradrenaliny).
U kobiet zaś obserwowano powiększenie się narządów rozrodczych: macicy, jajowodów, jajników oraz pęcherzyków jajnikowych, obniżony był natomiast poziom prolaktyny.

L-DOPA zwiększa ilość hormonu wzrostu
U osób cierpiących z powodu niedoczynności przysadki mózgowej może dochodzić do zahamowania wytwarzania niektórych hormonów, w tym hormonu wzrostu (GH). Doustne podanie L-DOPA powoduje podniesienie się jego stężenia we krwi już po 60 minutach. Podobne działanie w stosunku do GH obserwuje się u osób z chorobą Parkinsona.

L-DOPA a psychoterapia
Może być ona wykorzystywana do poprawiania wyników terapii lęków. Dopamina oddziałuje bowiem na ciało migdałowate oraz brzuszno-przyśrodkową korę przedczołową. Struktury te mają wpływ na utrwalanie się wspomnień wraz z ich kontekstem emocjonalnym.
Podawanie pojedynczych dawek L-DOPA w trakcie terapii może powodować rozmycie się negatywnego kontekstu wspomnień. W efekcie ich powracanie nie wywołuje lęku w takim stopniu, jak przed terapią bądź po terapii bez wykorzystania L-DOPA.Sposób spożycia: 1 kapsułka 2 razy dziennie. Popić wodą.


Składniki (1 kaps.): 500 mg świerzbiec właściwy (Mucuna pruriens) biały, nasiona mielone, w tym: 25 mg L-dopa; substancja żelująca: hypromeloza (kapsułka celulozowa).

Suplement diety.
Uwagi i zalecenia: suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników. Nie należy przekraczać dziennej porcji do spożycia.


Opkowanie: 100 kapsułek
Kraj pochodzenia: Indie

Produkty powiązane