WĘGIEL AKTYWOWANY, w proszku 100g - POLSKI! Powiększ do pełnego rozmiaru

WĘGIEL AKTYWOWANY, w proszku 100g - POLSKI!

Węgiel aktywowany jest drobnym, bezwonnym, czarnym proszkiem. Jego właściwości pochłaniające toksyny mają szeroki zakres zastosowań medycznych i kosmetycznych.

Więcej szczegółów

Węgiel aktywowany jest drobnym, bezwonnym, czarnym proszkiem. Jego właściwości pochłaniające toksyny mają szeroki zakres zastosowań medycznych i kosmetycznych.

Węgiel drzewny jest „aktywowany” poprzez obróbkę w bardzo wysokich temperaturach. Wysokie temperatury zmieniają jego wewnętrzną strukturę, zmniejszając rozmiar porów i zwiększając pole powierzchni. Powoduje to, że węgiel jest bardziej porowaty niż zwykły węgiel drzewny.

Węgiel aktywowany działa poprzez wychwytywanie toksyn i chemikaliów w jelitach, zapobiegając ich wchłanianiu. Porowata tekstura węgla drzewnego ma ujemny ładunek elektryczny, co powoduje przyciąganie dodatnio naładowanych cząsteczek, takich jak toksyny i gazy.
Hamuje on również wchłanianie toksyn w żołądku przez wiązanie się z nimi. Ciało nie jest w stanie wchłonąć węgla drzewnego, więc toksyny, które wiążą się z węglem drzewnym, są usuwane z organizmu w bezpieczny sposób.
Węgiel aktywowany jest często stosowany w przypadkach zatrucia.

Pmaga on w poprawie funkcji nerek, poprzez zmniejszenie liczby produktów odpadowych, które nerki muszą filtrować. Może to być szczególnie korzystne u pacjentów cierpiących na przewlekłą chorobę nerek, stan, w którym nerki nie mogą już odpowiednio filtrować odpadów.
Aktywowany węgiel drzewny może wiązać się z mocznikiem i innymi toksynami, pomagając organizmowi je wyeliminować.

Inne właściwości węgla:
- redukuje fermentację w jelitach i produkcję gazów;
- filtruje wodę: zmniejsza zawartości metali ciężkich i fluorków w wodzie; 
- wybiela zęby: robi to poprzez wchłanianie płytki nazębnej i innych związków wybarwiających zęby; 
- zapobiega kacowi;
- leczy skórę: pomaga przy leczeniu trądziku i ukąszeń owadów lub węży.

Kraj pochodzenia: Polska (Bieszczady)
Waga: 100g

Produkty powiązane