L-Tryptofan (w proszku, 50g) - NATURALNY ANTYDEPRESANT Powiększ do pełnego rozmiaru

L-Tryptofan (w proszku, 50g) - NATURALNY ANTYDEPRESANT

Naturalny L-Tryptofan w proszku.
PRZY DEPRESJI, NIEPOKOJU, PROBLEMACH ZE SNEM, WSPIERA LECZENIE UZALEŻNIEŃ.
Tryptofan to niezbędny do życia aminokwas, który jest potrzebny każdej komórce ciała. 

Więcej szczegółów

L-Tryptofan > 5HTP > serotonina > melatonina 
Naturalny L-Tryptofan w proszku.

Tryptofan to niezbędny do życia aminokwas, który jest potrzebny każdej komórce ciała. Przy pomocy tryptofanu ciało produkuje kluczowe neurohormony (serotoninę, melatoninę), niezliczoną ilość rodzajów enzymów, witaminy i tysiące innych substancji.


Głównym powodem używania uzupełniającego tryptofanu jest podwyższenie poziomu serotoniny, której obniżony poziom jest podstawową przyczyną niepokoju i depresji, zmian nastroju i zachowania, zaburzeń zasypiania i snu, czy też skłonności do używania substancji uzależniających lub przejadania się.
Tryptofan to jeden z tzw. aminokwasów niezbędnych, tj. aminokwasów, które nie mogą być same z siebie wytwarzane w organizmie ludzkim, lecz muszą być mu dostarczane wraz z pożywieniem. Jego brak, prowadzi między innymi do agresji, depresji, oraz zaburzeń rytmu snu. Z tryptofanu, ludzkie ciało produkuje bowiem hormony odgrywające bardzo ważną rolę w kontrolowaniu naszego nastroju i snu: serotoninę oraz melatoninę.

Melatonina jest to hormon produkowany przez szyszynkę, odpowiedzialny za regulację dobowego cyklu snu i czuwania oraz tzw. zegara biologicznego. To melatonina odpowiada za to, aby nasz organizm był gotowy do zdrowego, regeneracyjnego wypoczynku. Jej brak jest natomiast odpowiedzialny za większość przypadków problemów ze snem.

Serotonina to hormon niezwykle ważny dla poprawnego funkcjonowania organizmu człowieka. Jego działanie można zaobserwować na dwóch płaszczyznach- fizycznej i psychicznej. W sferze fizycznej serotonina odpowiada m.in. za odczuwanie apetytu i proces trawienia, regulację ciśnienia krwi i jej krzepnięcia, utrzymywanie odpowiedniej temperatury ciała, proces dojrzewania i menstruację oraz odnowę komórkową organizmu.
Skutkiem niedoboru serotoniny są np. migreny i zwiększone odczuwanie bólu - serotonina odpowiada bowiem za jego percepcję.

Tryptofan bierze udział w syntezie witaminy B3 w organizmie oraz hormonu melatoniny. Ten aminokwas oraz jego produkty uboczne odgrywają bardzo ważną rolę w regulacji nastrojów, cyklu snu oraz w odczuwaniu bólu.
Będąc bezpośrednim prekursorem serotoniny (materiałem rozpoczynającym syntezę) spożycie tryptofanu wpływa na zwiększenie ilości aktywnej serotoniny, wytwarzanej przez mózg.

Zastosowanie L-Tryptofanu:
- poprawia nastrój,
- podnosi poziom melatoniny zmniejszając kłopoty ze snem,
- podwyższa granicę odczuwania bólu,
- wpływa na regulację "poprawnego apetytu" odpowiednio go stymulując.

Przeznaczony dla:
- osób cierpiących na depresje, odczuwających obawę, strach, niepokój wewnętrzny,
- cierpiących na zaburzenia usypiania i snu, płytki sen,
- cierpiących na objawy abstynencji przy odzwyczajaniu się od palenia, picia alkoholu i innych uzależnień,
- odczuwających potrzebę przejadania się,
- przeżywających codzienne stresowe sytuacje.


Sposób spożycia:
2 miarki przed snem - dodać do niewielkiej ilości wody (najlepiej spożywać na pusty żołądek).
Osoby pozostające w leczeniu psychiatrycznym lub neurologicznym powinny przed zastosowaniem leku skonsultować się z lekarzem.
Preparatu nie należy podawać dzieciom bez zgody lekarza, jak również kobietom ciężarnym i karmiącym.
Działania niepożądane: nie wykryto.

L-tryptofan działa trochę łagodniej niż 5HTP, czy melatonina, ale równie skutecznie i bez ryzyka wystąpienia tolerancji oraz efektów ubocznych.


Skład: L-tryptofan 100% (otrzymany z fermentacji skrobii kukurydzianej), beż żadnych dodatków i wypełniaczy, wolny od GMO. 

Opakowanie: 50g

Produkty powiązane