BIO KURKUMA, korzeń mielony (100g) Powiększ do pełnego rozmiaru

BIO KURKUMA, korzeń mielony (100g)

Kurkuma słynie z silnych właściwości przeciwwirusowych, przeciwzapalnych. Wspomaga organizm w niszczeniu wielu chorobotwórczych bakterii (w tym ropotwórczych), grzybów (w tym wywołujących kandydozę)Jest pomocna w leczeniu choroby Alzheimera, udaru mózgu i może być przydatna w profilaktyce i leczeniu wielu nowotworów oraz boreliozy.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 5

14,50 zł

BIO KURKUMA (Curcuma longa) - korzeń mielony, z certyfikowanych upraw ekologicznych!

Kurkuma to pochodząca z Indii przyprawa, która otrzymywana jest z korzenia podobnej do imbiru rośliny zwanej ostryżem.
Słynie z silnych właściwości przeciwwirusowych, przeciwzapalnych. Wspomaga organizm w niszczeniu wielu chorobotwórczych bakterii (w tym ropotwórczych), grzybów (w tym wywołujących kandydozę)

Głównym składnikiem, któremu zawdzięczamy tak wiele, to zawarta w niej kurkumina, która jest silnym przeciwutleniaczem. Wiele badań dowodzi, że ten polifenol ma działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające i może być przydatny w profilaktyce i leczeniu wielu nowotworów - raka skóry, płuca, jamy ustnej, głowy i szyi, przełyku, żołądka, wątroby, trzustki, jelita cienkiego, okrężnicy, pęcherza moczowego, prostaty, gruczoły piersiowego, szyjki macicy i chłoniaków.


Kolejnym bardzo ważnym składnikiem kurkumy to olejek eteryczny - tumeron, któremu przypisuje się wiele właściwości prozdrowotnych: przyspieszenie procesów naprawczych w mózgu, pobudzanie nerwowe komórek macierzystych do namnażania.
Stymuluje on system immunologiczny do niszczenia białek, których złogi utrudniają przewodzenie sygnałów nerwowych w pewnych obszarach w mózgu, wywołując u chorych zaburzenia pamięci i osobowości. Złogi te odpowiedzialne są także za obumieranie neuronów. Jest pomocna w leczeniu choroby Alzheimera czy udaru mózgu.
Wspaniale sprawdza się w leczeniu i łagodzeniu objawów Boreliozy i Neuroboreliozy.


Kurkuma wykazuje właściwości żółciopędne, pobudza wydzielanie gastryny, sekretyny i enzymów trzustkowych, działa łagodnie przeciwzapalnie, przeciwbakteryjne (m.in. na H. pylori, która odpowiada za wrzody żołądka) i rozkurczająco.
Kurkumina obniża poziom cukru we krwi i poziom cholesterolu, łagodzi uszkodzenia nerek i poprawia gojenie ran.

Badania wykazały także korzystny wpływ kurkumy przy leczeniu zespołu suchego oka, zapaleniu spojówek, jaskry, retinopatii niedokrwienne.

Sposób spożycia: jako przyprawa, lub w kuracjach uzdrawiających

Produkt 100% bio
Składniki:
 
100 % kurkuma (Curcuma L.) korzeń mielony
Opakowanie: 100g

Kraj pochodzenia: Indie

Produkty powiązane