CATUABA, 465 mg - kapsułki (100 szt) - AFRODYZJAK, ANTYDEPRESANT Powiększ do pełnego rozmiaru

CATUABA, 465 mg - kapsułki (100 szt) - AFRODYZJAK, ANTYDEPRESANT

Catuaba (Erythroxylum vacciniifolium) to legendarna brazylijska roślina afrodyzjakowa, używana m.in. przez Indian Tupi, z wieloma pieśniami chwalącymi jej cuda i zdolności. Wierzą oni, że Catuaba obdarzyła ich potężnymi zdolnościami seksualnymi. 

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 7

29,00 zł

Catuaba (Erythroxylum vacciniifolium) to legendarna brazylijska roślina afrodyzjakowa, używana m.in. przez Indian Tupi, z wieloma pieśniami chwalącymi jej cuda i zdolności. Wierzą oni, że Catuaba obdarzyła ich potężnymi zdolnościami seksualnymi. 
W brazylijskiej medycynie ziołowej kora Catuaby jest klasyfikowana jako środek pobudzający i jest znana w Ameryce Południowej jako silny afrodyzjak.
Catuaba jest również stosowana w brazylijskiej medycynie ludowej w celu poprawy zdrowia poprzez tonizowanie ośrodkowego układu nerwowego, układu sercowo-naczyniowego, poprawę pamięci i energii oraz zmniejszenie lęku i zmęczenia.
Catuaba jest również tradycyjnie stosowana jako ogólny tonik wzmacniający i równoważący ogólne funkcje organizmu, stymulator układu nerwowego, a ze względu na czerwony kolor ekstraktu uważano, że jest dobry dla serca i krew.

Składniki chemiczne występujące w Catuaba obejmują alkaloidy, garbniki, olejki aromatyczne i żywice tłuszczowe, fitosterole, cyklolignany, sekwiterpeny i flawonoidy.
Zawartym w niej substancjom przypisuje się także działania: antywirusowe, antybakteryjne i przeciwzapalne, co potwierdzono w trakcie badań naukowych. Ponadto wykazuje ona właściwości przeciwutleniające (antyoksydacyjne) co oznacza, że częste stosowanie sprzyja zwalczaniu wolnych rodników i w efekcie pozwala dłużej zachować młody wygląd.
Substancje te oddziałują korzystnie zarówno na organizm kobiet, jak i mężczyzn.


Afrodyzjak
Właściwości afrodyzjakalne tej rośliny to bez wątpienia jej najbardziej znane i popularne zastosowanie. Zawiera 3 specyficzne alkaloidy, które, jak się uważa, wspierają libido, w tym „johimbe”, która wydaje się być najbardziej aktywnym związkiem, który wywiera stymulujący wpływ na libido zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Uważa się, że te alkaloidy poprawiają funkcje seksualne poprzez stymulację układu nerwowego. Catuaba stymuluje przepływ krwi do narządów płciowych, może wzmocnić i przedłużyć erekcję, wzmaga podniecenie seksualne i podobno daje silniejsze orgazmy.

Ośrodkowy układ nerwowy
Wśród składników tej rośliny znajduje się grupa alkaloidów zwanych „katuabiną”, przy czym uważa się, że związki te są odpowiedzialne za stymulację układu nerwowego. Catuaba działa dość szybko, skutecznie łagodząc niepokój i nerwy w mniej niż godzinę po użyciu. Może być również używany jako pomoc w zasypianiu; jednak może to zwiększyć szansę na erotyczne sny, więc używaj na własne ryzyko!

Antydepresant
Badania wykazały, że Catuaba ma działanie dopaminergiczne, co oznacza, że ​​ma zdolność modulowania receptorów w mózgu związanych z neuroprzekaźnikiem dopaminą. Catuaba zapewnia działanie antydepresyjne. Ponadto nie stwierdzono znaczących zmian w wychwytywaniu serotoniny po długotrwałym stosowaniu Catuaby – w przeciwieństwie do jej farmaceutycznego odpowiednika – co czyni to zioło potężnym sprzymierzeńcem w leczeniu depresji.
Łagodzi stres i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. 

Przeciwutleniacz
Catuaba wykazała znaczące działanie neuroprotekcyjne. Właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne Catuaby chronią mózg przed uszkodzeniami oksydacyjnymi i może ona odgrywać rolę w ochronie przed zaburzeniami związanymi z mózgiem. Efekty te są spowodowane dużą ilością flawonoidów przeciwutleniających znajdujących się w Catuabie.


Składniki (1 kaps): 465 mg Catuaba (Erythroxylum vacciniifolium), substancja żelująca: celuloza (kapsułka).
Opakowanie: 100 kaps.

Produkty powiązane