ARJUNA Cardio 500 mg (100 kaps.) - NA SERCE, KASZEL, OWRZODZENIA (pomoc w trakcie "nowej choroby") Powiększ do pełnego rozmiaru

ARJUNA Cardio 500 mg (100 kaps.) - NA SERCE, KASZEL, OWRZODZENIA (pomoc w trakcie "nowej choroby")

Stosowanie Arjuny wspomaga leczenie niewydolności serca, dusznicy i arytmii. Łagodzi stany zapalne i zapobiega przekrwieniom, które mogą być niebezpieczne dla serca. Wzmacnia mięsień sercowy, zwiększa jego elastyczność i korzystnie wpływa na naczynia włoskowate, tym samym zmniejszając ryzyko nadciśnienia.

Więcej szczegółów

Migdałecznik Arjuna (Terminalia arjuna) to okazałe drzewo z rodziny trudziczkowatych (Combreatceae). Występuje na podmokłych, rzecznych terenach Indii, Birmy i Sri Lanki.

Mieszkańcy Indii od wieków stosowali migdałecznik w celu poprawienia parametrów wydolnościowych serca. Roślinie przypisywano pozytywny wpływ na stopień ukrwienia tkanki serca poprzez zwiększanie dopływu tlenu i substancji odżywczych do jego komórek. Działanie arjuny okazało się na tyle skuteczne, że stosowano ją również podczas bólów w klatce piersiowej.

Arjuna jest jednym z najbardziej cenionych surowców medycyny ajurwedyjskiej, od wieków znajdującym zastosowanie w profilaktyce i leczeniu schorzeń sercowo-naczyniowych.
Stosowanie Arjuny wspomaga leczenie niewydolności serca, dusznicy i arytmii. Łagodzi stany zapalne i zapobiega przekrwieniom, które mogą być niebezpieczne dla serca. Wzmacnia mięsień sercowy, zwiększa jego elastyczność i korzystnie wpływa na naczynia włoskowate, tym samym zmniejszając ryzyko nadciśnienia. W ajurwedzie stosowane jest od ponad 2700 lat.

Kora drzewa Arjuny jest bogatym źródłem koenzymu Q-10, który powszechnie zalecany jest przez kardiologów i stosowany jako osłona serca przed chorobą wieńcową. Duża dawka Q-10 zapobiega m.in. zawałom serca i łagodzi skutki marskości wątroby.
Terminalia Arjuna zawiera aktywne substancje zwane glikozydami, trójterpiny takie jak: arjunetozydy, arjunina i arjunetyna. Bogata jest w saponiny, naturalne antyoksydanty, kwas galusowy, fitosterol oraz minerały takie jak wapń, cynk, magnez oraz miedź.

Działanie:
- przeciwdziała sztywnieniu tętnic w przebiegu miażdżycy,
- wspomaga leczenie chorób układu moczowego i powikłań cukrzycowych (wrzody cukrzycowe),
- pomocna w leczeniu kamieni nerkowych,
- przyspiesza proces zrastania się kości,
- łagodzi skutki marskości wątroby,
- jej ściągające właściwości zapobiegają przedwczesnym wytryskom u mężczyzn, a u kobiet łagodzą krwawienia maciczne,
- wpływa również na utrzymanie właściwego stanu prostaty.

Wskazania:
- choroby serca, m.in.: niewydolność serca, dusznica bolesna, arytmia, nadciśnienie tętnicze,
- stany zapalne wątroby,
- miażdżyca,
- choroby układu moczowego, kamica nerkowa,
- mokry kaszel, zapalenie oskrzeli, astma,
- owrzodzenia, wrzody cukrzycowe,
- trądzik, trądzik różowaty, świąd i pokrzywka.

Stosowanie: 1 kapsułka 3 razy dziennie przed posiłkiem. Nie przekraczaj zalecanej dziennej porcji.
Przeciwwskazania: Ciąża, karmienie piersią, wystąpienie nadwrażliwości. Nie podawać dzieciom.

Opakowanie: 100 kapsułek 
Składniki: 1 kapsułka zawiera 500mg ekstraktu z kory arjuny (Terminalia arjuna) standaryzowanego na zawartość 0,5% kwasu arjunolowego. Kapsułka celulozowa.

Bez dodatku wypełniaczy, barwników, konserwantów i substancji poślizgowych. Ekstrakt został wyprodukowany w Indiach.

Produkty powiązane