AGAT z KWARCEM (oprawiony w metal, DUŻY) Powiększ do pełnego rozmiaru

AGAT z KWARCEM (oprawiony w metal, DUŻY)

Szlifowany piękny plaster AGATU z kwarcową druzą, w postaci dużego, płaskiego wisiorka. Oprawiony w antyalergiczny metal. Agat w odcieniach brązu, beżu, miodu.

Więcej szczegółów

Szlifowany piękny plaster AGATU z kwarcową druzą, w postaci dużego, płaskiego wisiorka. Oprawiony w antyalergiczny metal. Agat w odcieniach brązu, beżu, miodu.
Doskonała ozdoba ochronna dla mężczyzn oraz kobiet, a także biżuteria szamańska.

 

Agat jest kamieniem równowagi - fizycznej, emocjonalnej i intelektualnej. Harmonizuje energię, działa uspokajająco, dodaje pewności siebie. Poprawia koncentrację i zdolności analityczne, co przydaje się do rozwiązywania problemów. jest kamieniem ogólnie wzmacniającym, dodaje mocy. Wspaniały minerał dla kobiet (zasila narządy kobiece i chroni) i mężczyzn (chroni i wzmacnia męską energię, dodaje siły). Doskonały również jako amulet dla dzieci (ochrona energetyczna i fizyczna).

Na poziomie duchowym agat zwiększa świadomość, zachęca do cichej kontemplacji i akceptowania wydarzeń, sprzyja rozwojowi duchowemu. Zapewnia spotkania i kontakty z przyjaznymi osobami w życiu codziennym. Jest to kamień wierności małżeńskiej i romantyczności.
Już w starożytnym Egipcie przypisywano agatom moc nadprzyrodzoną. Traktowano je jako amulety chroniące właściciela przed troskami, wierzono, że przynoszą bogactwo i sławę. Minerał ten jest również jednym z mocniejszych kamieni ochronnych.

Agat wspomaga narządy rozrodcze i leczy ich dolegliwości. Jest zalecany dla kobiet w ciąży, ponieważ wpływa na proces powstawania nowych komórek i zapewnia bezpieczeństwo.
Leczy dolegliwości żołądkowe, choroby oczu i alkoholizm. Ułatwia poród, wzmaga pewność siebie i witalność. Wzmacnia dziąsła, zęby i kości.
Plastry agatowe doskonale sprawdzają się jako lekarstwo na wszelkiego typu ukąszenia owadów, a nawet stany zapalne skóry itp - należy wówczas przykleić plaster do ciała i pozostawić na około godzinę, dwa razy dziennie (lub np na całą noc).

 

Wymiary uśrednione: dł. ok. 6-7cm, szer. 3,4-4cm

Produkty powiązane