AGAT - GEODA z KRYSZTAŁEM (wisior duży) Powiększ do pełnego rozmiaru

AGAT - GEODA z KRYSZTAŁEM (wisior duży)

Piękna, przecięta geoda AGATU z kryształami wewnątrz, w postaci dużego wisiorka. Geoda agatu w odcieniach beżu, miodu, bieli.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 3

25,90 zł

Piękna, przecięta geoda AGATU z kryształami wewnątrz, w postaci dużego wisiorka. Geoda agatu w odcieniach beżu, miodu, bieli.
Kryształki wewnątrz to naturalny kryształ górski i kwarc z dodatkowo napylonym efektem AB*, aby podkreślić ich piękno.

 

Agat jest kamieniem równowagi - fizycznej, emocjonalnej i intelektualnej. Harmonizuje energię, działa uspokajająco, dodaje pewności siebie. Poprawia koncentrację i zdolności analityczne, co przydaje się do rozwiązywania problemów. jest kamieniem ogólnie wzmacniającym, dodaje mocy. Wspaniały minerał dla kobiet (zasila narządy kobiece i chroni) i mężczyzn (chroni i wzmacnia męską energię, dodaje siły). Doskonały również jako amulet dla dzieci (ochrona energetyczna i fizyczna).

Na poziomie duchowym agat zwiększa świadomość, zachęca do cichej kontemplacji i akceptowania wydarzeń, sprzyja rozwojowi duchowemu. Zapewnia spotkania i kontakty z przyjaznymi osobami w życiu codziennym. Jest to kamień wierności małżeńskiej i romantyczności.
Już w starożytnym Egipcie przypisywano agatom moc nadprzyrodzoną. Traktowano je jako amulety chroniące właściciela przed troskami, wierzono, że przynoszą bogactwo i sławę. Minerał ten jest również jednym z mocniejszych kamieni ochronnych.

Agat wspomaga narządy rozrodcze i leczy ich dolegliwości. Jest zalecany dla kobiet w ciąży, ponieważ wpływa na proces powstawania nowych komórek i zapewnia bezpieczeństwo.
Leczy dolegliwości żołądkowe, choroby oczu i alkoholizm. Ułatwia poród, wzmaga pewność siebie i witalność. Wzmacnia dziąsła, zęby i kości.
Plastry agatowe doskonale sprawdzają się jako lekarstwo na wszelkiego typu ukąszenia owadów, a nawet stany zapalne skóry itp - należy wówczas przykleić plaster do ciała i pozostawić na około godzinę, dwa razy dziennie (lub np na całą noc).

 

Wymiary geody
długość: 5-6 cm
szerokość: 3,5-4,8 cm
grubość: 0,6-1 cm

Plaster geody zamocowany na metalowej zawieszce.

* efekt AB (Aurora Borealis) - nadaje wyjątkowej opalizacji i głębi, dzięki czemu kryształy mienią się kolorami tęczy. Efekt osiąga się przez napylanie bardzo cienkiej warstwy metalu na część kryształu. Unikatowy charakter efektu pozwala kryształom błyszczeć w różnych odcieniach zależnie od otoczenia i padającego światła.

Produkty powiązane