Heksagram - obsydian czarny (wisiorek) - SILNA OCHRONA Powiększ do pełnego rozmiaru

Heksagram - obsydian czarny (wisiorek) - SILNA OCHRONA

Heksagram (sześcioramienna gwiazda), wykonany z czarnego obsydianu.
Połączenie heksagonu z obsydianem czarnym stanowi doskonałe połączenie energii ochronnych.
CZAKRA PODSTAWY; ŚWIĘTA GEOMETRIA.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 9

35,00 zł

Heksagram (sześcioramienna gwiazda), wykonany z czarnego obsydianu.
Połączenie heksagonu z obsydianem czarnym stanowi doskonałe połączenie energii ochronnych.

Kształt sześcioramiennej gwiazdy oznacza unię przeciwieństw, symbol stabilności i ekspansji. Idealna figura równoważąca Yin i Yang, doskonałe narzędzie harmonizujące czakry. Właśnie na poziomie czakry serca odnajdujemy równowagę między duchem i materią, między marzeniem i rzeczywistością, między siłami Kosmosu i Matki - Ziemi.

Symbol Heksagramu dawniej: 
Judaizm: Tarcza Salomona - to hebrajski amulet mający chronić przed złem i siłami nieczystymi. Wedle wierzeń miał dawać wiarę i nadzieję, a także pomoc niebios w naprawieniu "zepsutego świata żyjących". Noszenie talizmanu miało zachęcać do dobrych uczynków oraz dawania dobrego przykładu innym, prowadzić do świętości i zbawienia.

Magia: heksagram jest znany pod nazwą pieczęci Salomona, choć w rzeczywistości nie ma związku z postacią biblijną króla. Tym znakiem król Salomon miał zaklinać demony i przywoływać anioły. Znany także jako pieczęć Samaela – magiczny symbol mający dopomóc w osiągnięciu wyższego stopnia wtajemniczenia oraz służyć jako ochrona przed urokami.

Tantryzm hinduistyczny: Wielka Yantra - trójkąt skierowany wierzchołkiem do dołu symbolizuje pradawną, istniejącą przed początkiem świata, samicę. Męskość symbolizowana jest przez trójkąt z wierzchołkiem skierowanym ku górze. Całość zatem oznacza połączenie pierwiastka męskiego i żeńskiego.

Alchemia: Układ przeciwieństw - wyraża cztery pierwiastki: wodę, ogień, ziemię, powietrze. Ich połączenie jest symbolem pramaterii, jedności, a zarazem złożoności wszechświata, syntezy przeciwstawnych żywiołów. Odnoszono to także do drogi duchowej człowieka, której celem jest doskonalenie się, poprzez szukanie równowagi między różnymi popędami i skłonnościami.

Wolnomularstwo: był symbolem pramaterii, złożoności, a zarazem jedności wszechświata. Zwykle był opisany okręgiem i zawierał w środku hebrajskie imię Boga JHWH.


Obsydian czarny - to silnie ochronny kamień, tworzy tarczę przed negatywną energią. Blokuje ataki psychiczne i absorbuje negatywne energie z otoczenia. Ten kamień ma potężne właściwości metafizyczne, które pomogą chronić cię przed mrokiem. Energia obsydianu może pobudzać dar jasnowidzenia i może wzmocnić zdolność przewidywania.
Czarny obsydian to kamień doskonały do odcinania lub zrywania negatywnych przywiązań i uwikłań.

Obsidian usuwa stres psychiczny i napięcie. Zapewnia jasność umysłu i usuwa zamęt. Obsidian usuwa blokady emocjonalne i stare traumy.
Stymuluje wzrost na wszystkich poziomach, zachęcając do eksploracji nieznanego i otwierając nowe horyzonty. 

Jest to doskonały kamień dla terapeutów, nauczycieli i innych osób wykonujących pracę duchową lub uzdrawiającą, ponieważ ma silne działanie, które uziemia i łączy z energią Matki Gai. 
Wibracja obsydianu może pomóc ci skontaktować się z duchowym przewodnikiem, ponieważ ma on potężne działanie wspomagające duchową komunikację.
Przez wiele stuleci czarne obsydiany były używane przez szamanów do nawiązywania kontaktu ze światem duchów.


Obsydian wspomaga trawienie i odtruwa. Zmniejsza bóle stawów, problemy ze stawami i skurcze. Ogrzewa kończyny.


Wymiary: średnica 2,7 - 3,2 cm 

Kolory: ponieważ jest to kamień naturalny, nie barwiony - kolorystyka minerału nie jest jednolita.
Ważne! Jest to naturalny fragment minerału, więc może posiadać pęknięcia, wgłębienia, wrosty innych minerałów, szczeliny itp. Ponieważ jest to biżuteria wykonana z naturalnego kamienia, nie posiada idealnej struktury, tak jak biżuteria sztuczna.

Produkty powiązane