MNISZEK LEKARSKI, ziele suszone (100g) - POLSKA! Powiększ do pełnego rozmiaru

MNISZEK LEKARSKI, ziele suszone (100g) - POLSKA!

Ziele mniszka lekarskiego - obfituje w potas, magnez, krzem i witaminy: A,B,C.D. Jest idealną rośliną do zastosowania w wiosennej kuracji oczyszczającej (jako napar).  

Więcej szczegółów

Stan: Ten produkt nie jest już dostępny


8,90 zł

Mniszek lekarski, mniszek pospolity (Taraxacum officinale, syn. Taraxacum vulgare).

Ziele mniszka lekarskiego - obfituje w potas, magnez, krzem i witaminy: A,B,C.D, garbniki, flawonoidy, żelazo, związki triterpenowe, laktony seskwiterpenowe o działaniu przeciwzapalnym, przeciwwirusowym, antyoksydacyjnym, przeciwgrzybiczym i antyoksydacyjnym i przeciwmiażdżycowym, inulinę, karotenoidy, kwasy polifenolowe (kwas chlorogenowy, kawowy, cykoriowy), cholinę i asparaginę – warunkują prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Zioło to ma właściwości przeczyszczające oraz jest wspaniałym środkiem na problemy żołądkowe. Jest idealną rośliną do zastosowania w wiosennej kuracji oczyszczającej (jako napar).
Mniszek lekarski korzystnie wpływa na zdrową cyrkulację krwi oraz jest wspaniałym lekiem oczyszczającym i wzmacniającym krew. Leczy również reumatyzm. Mniszek lekarski pomaga cukrzykom zmniejszyć poziom cukru we krwi. Ma właściwości uspokajające.

Ziele mniszka lekarskiego dzięki swoim właściwościom moczopędnym są używane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi poprzez redukowanie płynów w organiźmie. Konwencjonalne leki działające moczopędnie powodują utratę potasu. Natomiast liście mniszka lekarskiego zawierają wysoki poziom potasu. Nie tracimy tego minerału, kiedy stosujemy to zioło.


Zarówno liście jak i korzeń mniszka lekarskiego działają dobroczynnie na pęcherzyk żółciowy i są używane w celu zapobiegania tworzenia się kamieni żółciowych. Liście mniszka mogą pomóc w rozpuszczeniu już istniejących kamieni żółciowych.

Zastosowanie mniszka:
- przez swoje pozytywne oddziaływanie na wątrobę ma wspaniały wpływ na usuwanie takich dolegliwości jak świąd skóry, wypryski, liszaje
- dzięki działaniu oczyszczającemu mniszek pomaga również w przypadku dny moczanowej, reumatyzmu
- wspomaga rozpuszczanie kamieni w pęcherzyku żółciowym, nerkach
- polecany jest w celu oczyszczenia krwi, wzmocnienia organizmu
- liście mniszka lekarskiego wyróżniają się dużą zawartością magnezu i z tego powodu polecany jest ludziom z niskim poziomem tego pierwiastka. Wiadomo, że magnez należy do pierwiastków dość trudno przyswajalnych, a w naszej bardzo przetworzonej żywności trudno doszukiwać się jego znaczących ilości.
- picie mniszka poprawia pracę układu trawiennego i poprawia przyswajanie magnezu.


Działanie przeciwnowotworowe
Ziele mniszka lekarskiego zawiera spore ilości betakarotenu i witaminy C, oba te składniki  zapobiegają niszczeniu komórek, które prowadzi do raka. Co więcej, w 2011 w Journal of Ethnopharmacology, naukowcy odkryli że ekstrakt z korzenia z mniszka lekarskiego skutecznie rozpoczyna proces zabijania komórek białaczkowych, a w tym samym badaniu stwierdza, że pomimo iż mniszek jest bezpieczny na nieporażonych nowotworem komórek. Ponadto sugeruje ono, że może z powodzeniem zastąpić chemioterapię ekstraktem z korzenia z mniszka lekarskiego w walce z białaczką (Ovajde, 2012).
W innym badaniu z 2008 roku opublikowanym w International Journalo of Oncology wskazano skuteczność roślin w niszczeniu komórek raka piersi i prostaty. Naukowcy dowiedli, że ekstrakt z liści zahamował rozwój raka piersi i rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych
 

Stosowanie:
Napar - do litra wody wrzucić 50 g rozdrobnionego ziela i zagotować pod przykryciem. Po 2 minutach od zagotowania napar z mlecza odstawić i zostawić do nasiąknięcia wodą na 10 minut. Napój pić 3 razy dziennie przed posiłkami w wypadku problemów z przewodem pokarmowym, drogami moczowymi, półpaścu lub wysypkach.
Rozcieńczonym w przegotowanej wodzie napar można używać do przemywania twarzy przy trądziku, wysypkach lub plamkach.
lub
1 łyżeczkę ziela zalać szklanką wody i zagotować. Zmniejszyć ogień i gotować  4-6 minut. Odstawić na ok. 10 minut, odcedzić. Pić 2-3 razy dziennie przed posiłkiem.

Kraj pochodzenia: Polska
Waga: 100g

Produkty powiązane