Herbata YERBA MATE - DESPELADA (250g), Brazylia Powiększ do pełnego rozmiaru

Herbata YERBA MATE - DESPELADA (250g), Brazylia

Yerba Mate DESPELADA, podobnie jak kawa, zawiera substancje o działaniu pobudzającym. Picie tego napoju powoduje pobudzenie organizmu, likwiduje objawy zmęczenia i rozluźnia. 
Ponadto po wypiciu mate zwiększa się sprawność fizyczna i intelektualna, poprawia się koncentracja. Obecna w mate witamina B jest naturalnym antydepresantem, więc napój ten ma działanie poprawiające nastrój.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 3

14,90 zł

Yerba mate DESPELADA, pocięte, suszone liście oraz gałązki ostrokrzewu paragwajskiego (Ilex paraguariensis). Szczególnie popularny napój w krajach Ameryki Południowej oraz krajach Bliskiego Wschodu. 

Yerba Mate jak kawa
Yerba, podobnie jak kawa, zawiera kofeinę (nazywana mateiną) oraz teobrominę - substancje o działaniu pobudzającym. Picie tego napoju powoduje pobudzenie organizmu, likwiduje objawy zmęczenia i rozluźnia.

Ponadto po wypiciu mate zwiększa się sprawność fizyczna i intelektualna, poprawia się koncentracja. Co więcej obecna w mate witamina B jest naturalnym antydepresantem, więc napój ten ma działanie poprawiające nastrój.


Lepsze trawienie, odchudzanie
Mate usprawnia procesy trawienne i łagodzi problemy gastryczne. Jednakże należy pamiętać, że spożywanie mate nie jest zalecane osobom z chorobą wrzodową.
Mate poprawia perystaltykę jelit oraz przyspiesza przemianę materii, dlatego jej picie jest zalecane podczas odchudzania. Oprócz tego mate ma działanie moczopędne i łagodzi problemy z pęcherzem. Napój wpływa też pozytywnie na pracę nerek i pomaga oczyszczać organizm z toksyn.

Bogata w witaminy i minerały
Swój dobroczynny wpływ na zdrowie mate zawdzięcza wielu witaminom i minerałom występującym w jej składzie. Są to m.in.:
- Witamina A: uodparnia organizm, pozytywnie wpływa na wzrok;
- Witamina B1: korzystnie wpływa na układ nerwowy i ułatwia trawienie;
- Witamina B2: wzmacnia włosy, zapobiega zapaleniom oczu;
- Witamina C: ma działanie antytoksyczne, wzmacnia zęby, wpływa na wzrost liczby czerwonych ciałek krwi;
- Żelazo: wpływa na polepszenie sprawności fizycznej;
- Sód, potas, wapno: wzmacniają kości i zęby;
- Magnez, krzem, siarka;
- Fosfor: korzystnie wpływa na układ nerwowy i wydalniczy.


Pozostałe zalety
- Napar zawiera składnik, który zapobiega rozwojowi bakterii odpowiedzialnej za nieprzyjemny zapach wydostający się z ust.

- Yerba Mate stymuluje również centralny system nerwowy i korzystnie wpływa na przemianę materii. Dlatego też, jeśli pijemy napar yerba mate i uprawiamy sport, spalimy więcej kalorii, poprawimy wydajność układu krążenia i opóźnimy zbieranie się kwasu mlekowego.
- Tradycyjnie yerba mate używana była w Ameryce Południowej jako medykament na problemy żołądkowo-jelitowe, gdyż wspomaga wydzielanie żółci oraz usprawnia pracę jelit.
- Yerba pita regularnie wzmacnia skórę, włosy i paznokcie. Zawdzięcza to przede wszystkim witaminom A i E oraz ogromnej ilości przeciwutleniaczy, hamującym starzenie się tkanek.
- Yerba wzmacnia także odporność organizmu. 
- Wykazuje działanie przeciwmutagenne, ochrania przed uszkodzeniem DNA.

Sposób użycia: nasypać około 1/2 do 3/4 objętości naczynia, zalać gorącą wodą (nie wrzątkiem) o temperaturze około 70 - 80 °C. Można zalewać susz kilka razy, aż do utraty aromatu.

Kraj pochodzenia: Brazylia
Waga:
 250g (rodzaj - Despelada)

Produkty powiązane