MIERZNICA CZARNA suszona (KOI NERWY) 50g - POLSKA! Powiększ do pełnego rozmiaru

MIERZNICA CZARNA suszona (KOI NERWY) 50g - POLSKA!

Mierznica czarna ( Ballota nigra; bezząb czarny) chociaż występuje dość powszechnie, jej właściwości są na ogół mało znane. Ziele mierznicy było dawniej wykorzystywane jako środek uspokajający, łagodzący napięcie i niepokój oraz ułatwiający zasypianie. Tradycyjnie stosowano ją również do zmniejszania negatywnych objawów przekwitania, a także w histeriach i nerwicach wegetatywnych. 

Więcej szczegółów

Mierznica czarna (Ballota nigra; bezząb czarny) chociaż występuje dość powszechnie, jej właściwości są na ogół mało znane. Ziele mierznicy było dawniej wykorzystywane jako środek uspokajający, łagodzący napięcie i niepokój oraz ułatwiający zasypianie. Tradycyjnie stosowano ją również do zmniejszania negatywnych objawów przekwitania, a także w histeriach i nerwicach wegetatywnych.

Mierznica czarna dawniej często wyrastała obok domów, co sprawiało, że była łatwo dostępna i przez to chętniej używana.
Ziele mierznicy opisane zostało w Farmakopei Polskiej VIII oraz Farmakopei Polskiej IX.
Współcześnie zainteresowanie tą rośliną stopniowo rośnie, pojawia się również coraz więcej publikacji w recenzowanych czasopismach naukowych.

Właściwości prozdrowotne:
- koi nerwy;

- zmniejsza napięcie;
- ułatwia zasypianie;
- ma właściwości antyoksydacyjne.

Ta dość niepozorna roślina wykazuje kojący wpływ na nerwy, niweluje rozdrażnienie. Może być przydatna w czasie nadmiernego pobudzenia czy poirytowania, a także gdy uporczywe myśli nie pozwalają zasnąć.
Napary z mierznicy zawierają również wiele cennych dla zdrowia antyoksydantów.

Stosowanie:
Napar:

2-5g suszonego ziela mierznicy zalać gorącą wodą, pozostawić do zaparzenia pod przykryciem na 20minut, przefiltrować i wypić. Przyjmować przed jedzeniem.

Nalewka:
1:10, alkohol 45%. Dawkowanie 1-2ml.

Dzieciom w wieku od 3 do 12 lat mierznicę, w formie niealkoholowych preparatów, można podawać wyłącznie pod nadzorem lekarza, w dawkach odpowiednich do masy ciała.


Waga: 50g
Kraj pochodzenia: Polska
Mierznica czarna to surowiec najwyższej jakości, pochodzi ze stanowisk naturalnych w Polsce. Zbierana jest przez zaprzyjaźnionych zielarzy, następnie po dokładnym sprawdzeniu jakości każdej partii jest cięta i pakowana.

Produkty powiązane