JAŚMIN kwiat suszony (50g) Powiększ do pełnego rozmiaru

JAŚMIN kwiat suszony (50g)

Płatki kwiatów jaśminu warto skomponować z ulubioną herbatą liściastą lub ziołową. Pasują szczególnie do herbaty zielonej i czarnej, a także do hibiskusa, trawy cytrynowej, rumianku, kwiatów pomarańczy i słonecznika. Napary z kwiatów jaśminu mają łagodne działanie uspokajające i pozytywnie wpływają na nastrój. 

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 1

22,90 zł

Jaśmin lekarski (Jasminum officinale) jest pnączem pochodzącym z Azji. Jego kwiaty cenione są na całym świecie za upojny, intensywny zapach. Pozyskuje się z nich olejek jaśminowy, który służy do produkcji perfum, często jako główna nuta zapachowa.
Płatki jaśminowych kwiatów są popularnym składnikiem mieszanek herbacianych i kompozycji zapachowych do wnętrz, poduszek i szaf.

Napary z kwiatów jaśminu mają łagodne działanie uspokajające i pozytywnie wpływają na nastrój. Odprężają ciało i umysł lecz nie usypiają.
Jaśmin jest stosowany jako środek przeciwdepresyjny, afrodyzjak, a nawet jako lek, który pomaga użytkownikom lepiej spać.

Kwiat jaśminu przyczynia się do zmniejszenie ryzyka zawału serca, aktywuje, wzmacnia układ odpornościowy i zapobiega cukrzycy.
Zapobiega też nowotworom, usprawnia proces trawienny i obniża poziom cholesterolu. Stwierdzono również, że eliminuje szkodliwe bakterie i łagodzi przewlekłe stany zapalne.

Jaśmin jest stosowany do różnych celów leczniczych, m.in. takich jak:
- bóle głowy
- oparzenia słoneczne i wysypki
- drażliwość
- problemy seksualne
- wyczerpanie cieplne i udar słoneczny
- ból różnego rodzaju
- niepokój
- depresja
- problemy z macicą
- wspierająco przy nowotworach (m.in. piersi)
- problemy ze snem.
 

Zastosowanie:
Płatki kwiatów jaśminu warto skomponować z ulubioną herbatą liściastą lub ziołową. Pasują szczególnie do herbaty zielonej i czarnej, a także do hibiskusa, trawy cytrynowej, rumianku, kwiatów pomarańczy i słonecznika.
Do naparu można dodać odrobinę cukru lub miodu, albo szczyptę suszonej stewii.

Płatki jaśminu z powodzeniem można również parzyć bez dodatków. Wystarczy zalać małą łyżeczkę suszu gorącą, ale nie wrzącą wodą i odstawić do naciągnięcia na 5-10 minut. Napar z jaśminu ma delikatny smak i przyjemny zapach, przypominający nieco zapach letnich kwiatów i siana.

Suszonymi płatkami jaśminu można dekorować kremowe zupy, owsianki, desery lodowe i ryżowe, budynie oraz ciasta.

Płatki jaśminu dodane do kąpieli nadadzą jej efektownego wyglądu i ukoją nas łagodnym aromatem. Stosuje się zwykle około 50g kwiatów na wannę wody.

Kwiaty jaśminu można wsypać do poduszki w ilości 100-300g, co nada jej delikatny lecz nieprzytłaczający zapach. Można je również umieścić w bawełnianym woreczku i powiesić w szafie.

Kraj pochodzenia: Chiny
Opakowanie:
 50g

Produkty powiązane