DONG QUAI (Dzięgiel Chiński) korzeń cięty - zioło dla kobiet (50g) Powiększ do pełnego rozmiaru

DONG QUAI (Dzięgiel Chiński) korzeń cięty - zioło dla kobiet (50g)

Dong Quai (Angelica sinensis) to roślina tradycyjnej medycyny chińskiej przeznaczona dla kobiet, które trudno znoszą menstruację lub cierpią na jej zanik, przechodzą menopauzę lub znajdują się w okresie poporodowym. Korzeń dong quai istnieje w medycynie naturalnej Chin, Korei i Japonii już od ponad tysiąca lat. Ze względu na swoje działanie nazywany jest często żeńskim żeń szeniem

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 4

17,00 zł

Dong Quai (Angelica sinensis) to roślina tradycyjnej medycyny chińskiej przeznaczona dla kobiet, które trudno znoszą menstruację lub cierpią na jej zanik, przechodzą menopauzę lub znajdują się w okresie poporodowym.

Korzeń dong quai istnieje w medycynie naturalnej Chin, Korei i Japonii już od ponad tysiąca lat. Ze względu na swoje działanie nazywany jest często żeńskim żeń szeniem. Chińczycy mówią na niego dang gui i stosują również po to, aby odżywić krew i uregulować jej krążenie, złagodzić bóle brzucha i zlikwidować zaparcia.

Właściwości prozdrowotne
Dong quai jest bogatym źródłem fitoestrogenów, które pozytywnie wpływają na regulację kobiecej gospodarki hormonalnej i pomagają złagodzić dolegliwości związane z menstruacją oraz menopauzą.

Zawarta w korzeniu dong quai kumaryna i inne związki bioaktywne wspierają funkcjonowanie układu nerwowego i wspomagają prawidłowe krążenie krwi.

Zawiera żelazo, witaminę B12 i witaminę E,a więc odgrywa dużą rolę w stymulacji produkcji czerwonych krwinek,które transportują tlen do wszystkich komórek.Angelica oprócz B12 zawiera też kwas foliowy, który sprawdza się przy pewnych typach anemii.

ZALECANE ZASTOSOWANIE I WŁAŚCIWOŚCI:
- bolesne miesiączki; nieregularne i skąpe miesiączki;

- PMS;
- powoduje pobudzenie zatrzymanej menstruacji;
- polepsza regularność cyklu miesiączkowego;
- zmniejsza bóle menstruacyjne;
- menopauza;
- okres okołoporodowy;
- podwyższone napięcie nerwowe;
- odżywia i uaktywnia kobiece gruczoły hormonalne;
- utrzymuje równowagę żeńskich hormonów płciowych;
- silny środek antybakteryjny, antywirusowy i antygrzybiczny;
- zapobiega powstawaniu oraz uwalnia od wielu alergii;
- wzmacnia organy wewnętrzne i mięśnie;
- oczyszcza krew i stymuluje procesy eliminacji;
- zmniejsza nadciśnienie;
- działa uspokajająco na system nerwowy;
- wzbogaca krew w składniki odżywcze.

----------------------------------------------------

MEDYCYNA CHIŃSKA

Smak/Żywioł: Słodki/Ziemia; Ostry/Metal, Gorzki/Ogień
Termika: Ciepły

Działanie:
Odżywia krew i reguluje miesiączkowanie: przy niedoborze krwi z objawami szumu w uszach, niewyraźnego widzenia, bladej i ziemistej cery oraz palpitacji; przy niedoborze krwi, który łączy się z zaburzeniami miesiączkowania, np. nieregularne lub bolesne miesiączkowanie, brak miesiączki itp.

Pobudza krążenie, harmonizuje krew i rozprasza zimno: przy bólu wynikającym z zastoju krwi; przy bólach brzucha, urazach ze skaleczeniem i czyraczności z powodu zastoju krwi, zwłaszcza wtedy, gdy obecne jest także niedoborowe zimno; przy niedoborze krwi z przewlekłym zablokowaniem przez atak wiatru i wilgoci.
Nawilża i odblokowuje jelita: przy suchości jelit z powodu niedoboru krwi. Zmniejsza obrzmienia, wydala ropę, pobudza regenerację tkanek oraz łagodzi ból: przy wrzodach i ropniach.


Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane przy niedoborze Yin z oznakami gorąca. Ostrożnie stosować przy biegunce lub rozpieraniu w brzuchu z powodu zablokowania przez wilgoć.

STOSOWANIE: 
Napar:

1-2 łyżeczki korzenia zalać szklanką wrzącej wody i parzyć 20-30 minut pod przykryciem. Można dodać miodu i cynamonu do smaku.
Można dodawać do gotowania zup, duszenia warzyw itp.
Mocniejsze działanie - gotować na małym ogniu 15-20 minut. Wypijać 1-2 x dziennie.

Kraj pochodzenia: Chiny
Opakowanie:
 50g

Produkty powiązane