DAMIANA - liście, super jakość (100g) - AFRODYZJAK, POPRAWA NASTROJU Powiększ do pełnego rozmiaru

DAMIANA - liście, super jakość (100g) - AFRODYZJAK, POPRAWA NASTROJU

OCZYSZCZANIE, ODMŁADZANIE, WZMOCNIENIE, PRZECIW NOWOTWOROM I PASOŻYTOM. Afrodyzjak

Więcej szczegółów


Damiana (Turnera diffusa) cieszy się ogromną popularnością ze względu na działanie afrodyzyjne i poprawiające nastrój. 

Roślina ta jest krzewem występującym w gorących rejonach Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej. Znana była już Aztekom i Majom, którzy stosowali ją, aby zwiększyć popęd seksualny i wzmocnić odczuwanie przyjemności, poprawić nastrój i przywrócić homeostazę organizmu.

Co ciekawe, ludność rdzenna Meksyku oraz krajów Ameryki Południowej stosuje macerat z liści damiany przygotowany na bazie tequili jako środek psychoaktywny, który wywołuje stan euforii.

Oferowana przez nas Damiana to ziele pozbawione małych łodyżek, patyczków i gałązek. Poddawana jest procesom oczyszczania i odsiewania na maszynach, a następnie odpylana i sortowana. Zapewnia to jej najwyższą jakość i prawdopodobnie najwyższy stopień czystości spośród innych dostępnych na rynku.

Wpływ na libido
Zarówno napary jak i wyciągi alkoholowe z Damiany pozytywnie wpływają na kobiece i męskie libido. Wyciągi z Damiany przyspieszają osiągnięcie erekcji i poprawiają zdolność do osiągnięcia ejakulacji oraz skracają czas pomiędzy jednym a drugim wytryskiem. Podnoszą także aktywność seksualną zarówno mężczyzn, jak i kobiet. 

Wpływ na układ nerwowy
Substancje zawarte w Damianie obniżają napięcie nerwowe, podnoszą nastrój, uspokajają i łagodzą stany lękowe. Pomagają w zasypianiu. Przyczyniają się także do złagodzenia dolegliwości trawiennych i zaburzeń funkcjonowania jelit spowodowanych napięciem nerwowym.

Wpływ na układ moczowy
Związki czynne obecne w Damianie korzystnie wpływają na układ moczowy poprzez działanie moczopędne i przeciwbakteryjne. Wspomagają pracę nerek i sprzyjają usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii wraz z moczem. Pomagają zwalczyć zapalenie pęcherza oraz infekcje dróg moczowych.

Adaptogen
Damiana zaliczana jest do adaptogenów. Oznacza to, że może poprawić tolerancję organizmu na stres i zmiany, zwiększyć wydolność i podnieść poziom energii.

ZASTOSOWANIE:
- obniżony popęd seksualny
- stres i podwyższone napięcie nerwowe
- obniżony nastrój
- intensywna praca fizyczna i umysłowa
- przemęczenie
- infekcje pęcherza i dróg moczowych

 

Sposób spożycia:
Napar
I. 1-2 łyżeczki ziela zalać szklanką wrzącej wody, przykryć i odstawić do naciągnięcia na 10-15 minut. Spożywać 2-3 razy dziennie.

II. W garnku zagotować litr wody i wsypać 1-2 pełne łyżki ziela. Gotować przez 5 minut na małym ogniu.

Nalewka
500ml spirytusu; 700ml przegotowanej wody; 50g ziela Damiany; pół szklanki płynnego miodu.

Damianę zwilżyć krótko w ciepłej wodzie. Odsączyć i umieścić w słoju, a następnie zalać spirytusem. Odstawić na około 3 tygodnie. Po tym czasie zlać macerat do drugiego słoja, a susz zalać ponownie, tym razem świeżo zagotowaną wodą. Odstawić na dwa dni, po czym odcedzić. Połączyć oba płyny (spirytus i wodę), a następnie przefiltrować używając filtrów do kawy. Do maceratu dodać miód i odstawić na kolejne dwa tygodnie.

PRZECIWWSKAZANIA: Damiana jest przeciwwskazana z czasie ciąży.
Nalewka i ekstrakty alkoholowe z Damiany nie są zalecane w chorobach psychicznych oraz w chorobie Alzheimera i Parkinsona.
Damiana może obniżyć poziom cukru we krwi, dlatego osoby chore na cukrzycę powinny stosować ją ostrożnie i w razie potrzeby wspólnie z lekarzem zmodyfikować dawkę leków przeciwcukrzycowych.
Nie należy stosować Damiany podczas przyjmowania leków zawierających progesteron.
Przy stosowaniu dużych ilości Damiany mogą wystąpić łagodne skutki uboczne, takie jak efekt przeczyszczający i zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zmiany nastroju, bezsenność.
Damiana może wywołać alergię. W takim przypadku należy przerwać jej stosowanie.

Kraj pochodzenia: Meksyk
Waga: 100g

Produkty powiązane