MORINGA OLEIFERA - liście pocięte (40g) - MŁODOŚĆ, PIĘKNO, ZDROWIE, ENERGIA Powiększ do pełnego rozmiaru

MORINGA OLEIFERA - liście pocięte (40g) - MŁODOŚĆ, PIĘKNO, ZDROWIE, ENERGIA

ODMŁADZANIE, WZMOCNIENIE, PIĘKNA SKÓRA, ENERGIA, ZDROWIE

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 6

7,90 zł

Moringa olejodajna (Moringa oleifera), gatunek drzewa tropikalnego z rodziny moringowatych, pochodzący z północno-zachodnich Indii i Pakistanu. Odporne na suszę. Udomowione także w innych krajach Azji, w Afryce i Ameryce Południowej. 

W Indiach moringa popularna jest jako odżywcza herbata, a sok z liści stosowany jest na nadciśnienie i leczenie lęku, gorączki, zapalenia oskrzeli, infekcji np. ucha. Na Filipinach gotuję się z nich zupę, która podawana jest również dzieciom. W Gwatemali lekarze rozcierają liście tworząc pastę i wykorzystują ją na rany i infekcje skórne. W Senegalu sok z liści podaję się dożylnie – w kontrolowaniu cukrzycy.

Moringa zawiera dwa razy więcej białka niż soja, cztery razy więcej witaminy E niż kiełki pszenicy, cztery razy więcej witaminy A niż marchew, siedem razy więcej witaminy C niż pomarańcze, 15 razy więcej potasu niż banany, 17 razy więcej białka niż mleko i 25 razy więcej żelaza niż szpinak.
Moringa odznacza się także wysoką zawartością manganu, chromu i boru. Mangan jest ważny dla zdrowia kości i stawów, a chrom ma duże znaczenie w przemianie materii i przy obciążeniu stresem. Bor odgrywa dominującą rolę w gospodarce wapnia, magnezu i fosforu. Jest także mikroelementem ważnym dla pracy mózgu.
Moringa zawiera także wszystkie esencjonalne aminokwasy, 26 substancji hamujących procesy zapalne i kwasy tłuszczowe omega-3, -6 i -9.WSPOMAGANIE KONTROLI GOSPODARKI GLUKOZY I INSULINY
Moringa zawiera kwas chloragenowy, który okazuje się pomocny w regulacji gospodarki glukozowej i insulinowej. Zawiera także izotiocyjaniany, które są naturalnym sposobem do wykorzystania w obronie przeciw cukrzycy. Sprawdzi się zastosowanie tej rośliny w posiłku zawierającym węglowodany.

ZAPOBIEGANIE ANEMII
Poprzez dużą ilość żelaza może wspomóc walkę z niedoborem. Problem ten dotyczy szczególnie kobiet. Zawiera więcej żelaza niż szpinak. Wchłanialność polepsza duża dawka witaminy C zawarta w liściach. Jednak należy pamiętać o tym, aby zadbać o dobre zakwaszenie żołądka (o ile nie mamy przeciwwskazań typu wrzody żołądka). Dobre środowisko kwasowe sprzyja dobremu wchłanianiu między innymi właśnie żelaza.

DZIAŁANIE ANTYBAKTERYJNE, PRZECIWZAPALNE I ANTYBIOTYCZNE
W medycynie ludowej od dawna stosowana w kwestii wspomagania i leczenia chorób. Liście zawierają biokomponenty, które porównuje się nawet do działania tetracykliny.
W medycynie ajuwerdyjskiej używa się Moringi w leczeniu i zapobieganiu stanom zapalnym np. wrzodom żołądka czy dróg moczowych. Pomocna jest w usuwaniu szkodliwych substancji typu toksyny czy metale ciężkie.

MOC ANTYOKSYDANTÓW – DZIAŁANIE PRZECIWSTARZENIOWE I ANTYNOWOTWOROWE
Proszek z liści moringa znajduje się bardzo wysoko na liście ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity). Jest wyżej niż acai, zielona herbata, goja czy czosnek, które również uznaje się za posiadające silne właściwości przeciwutleniające. Przeciwutleniacze usuwają wolne rodniki. W dużym skrócie są to niestabilne cząsteczki, które uszkadzają nasze komórki. W konsekwencji jesteśmy narażeni na niszczenie naszych komórek. Na atak wolnych rodników jesteśmy narażeni codziennie. Biorąc to pod uwagę, moringa jest rośliną, którą można wykorzystać dodatkowo w walce przeciw nowotworom, a także przeciw starzeniu się. Obniża stres oksydacyjny. Spotkałam opinie, że liście moringa mogą być lekiem na raka, jednak w tym temacie jest za mało badań.

Roślina ta rośnie bardzo szybko. Dzieje się tak za pomocą dużej ilości zeatyny. W literaturze można znaleźć określenie „zeatynowy król”. Zeatyna odpowiada za rozwój, podział i starzenie się komórek. W związku z tym może być wykorzystana do spowolnienia procesów starzenia, oraz szybszej regeneracji i wymiany komórek.
Wyciąg stosuje się także na skórę w celu rewitalizacji i zmniejszenia oznak starzenia.

MORINGA NA POTENCJE, CZYLI WSPOMAGANIE ZABURZEŃ SEKSUALNYCH
Jest afrodyzjakiem. Używana jest do zwiększenia pożądania i wytrzymałości seksualnej czy leczenia męskich zaburzeń seksualnych. W medycynie ajuwerdyjskiej stosuje się ją do leczenia zaburzeń erekcji u mężczyzn a u kobiet do przedłużania aktywności seksualnej.
Dzięki swoim wartościom odżywczym Moringa może poprawić libido i sprawność seksualną.

POPRAWA JAKOŚCI SKÓRY
Dzięki swoim właściwościom przeciwgrzybiczym, przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym chroni skórę przed zakażeniami. Zmniejsza stany zapalne trądziku. Stosuję się także w redukcji grzybicy stóp, łupieżu, zapaleniu dziąseł oraz jako „usuwacz” zapachów.
Olej z nasion naniesiony na skórę bezpośrednio potrafi osuszyć rany oraz działać jak środek ściągający i bakteriobójczy.
Jako, że jest to roślina bardzo odżywcza stosowana regularnie poprawi jakość skóry.

WPŁYWANIE NA STABILIZACJĘ NASTROJU
Moringa dzięki sporej zawartości tryptofanu, który jest niezbędny do produkcji serotoniny, przyczynia się to do poprawy naszego nastroju i samopoczucia.

ZWIĘKSZANIE PRODUKCJI MLEKA U MATEK KARMIĄCYCH
Zwiększa produkcję mleka przez gruczoły. Stosowanie, szczególnie liści pomaga w lepszym odżywieniu matki i dziecka. Wzmacnia układ odpornościowy w trakcie trwania ciąży. Liście i strąki są najbardziej przebadane. Należy uważać na ekstrakty i stosować oczywiście pod kontrolą lekarza.

Sposób spożycia: zaparzać jako herbatkę. Można również używać jako dodatek do potraw.

Kraj pochodzenia: Egipt
Waga: 40g

Produkty powiązane