LAWENDA kwiat suszony (100g) Powiększ do pełnego rozmiaru

LAWENDA kwiat suszony (100g)

Lawenda (Lavandula Angustifolia) ma delikatny smak (zawiera nuty rozmarynu i mięty) i aromatyczny zapach, który ma ogromne korzyści zdrowotne. Relaksujące działanie herbaty lawendowej może poprawić sen i być stosowane w leczeniu zaburzeń snu. 
Lawenda zawiera duże ilości przeciwutleniaczy i związków przeciwbakteryjnych, które mogą pomóc w przeziębieniu i grypie

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 4

16,50 zł

Lawenda (Lavandula Angustifolia) ma delikatny smak (zawiera nuty rozmarynu i mięty) i aromatyczny zapach, który ma ogromne korzyści zdrowotne. 

Najbardziej znaną korzyścią zdrowotną lawendy jest jej zdolność do wywoływania odczucia spokoju. Relaksujące działanie herbaty lawendowej może poprawić sen i być stosowane w leczeniu zaburzeń snu. 
Według wielu badań naukowych lawenda pomaga uspokoić funkcje mózgu, wywołując reakcje chemiczne w układzie nerwowym: zwiększa produkcję dopaminy i zmniejsza hormon stresu znany jako kortyzol. Jedno z takich badań wykazało, że lawenda zwiększa ilość głębokiego snu wolnofalowego, który jest uważany za fazę snu regenerującego.
 

Herbata lawendowa ma właściwości przeciwzapalne. Dzięki temu może zapobiegać atakom serca, zmniejszając ryzyko powstawania zakrzepów krwi spowodowanych zapaleniem tętnic. Herbata lawendowa może również pomóc złagodzić ból poprzez zmniejszenie stanu zapalnego mięśni i stawów. Kojący zapach lawendy może również zminimalizować skurcze mięśni.

Lawenda zawiera duże ilości przeciwutleniaczy i związków przeciwbakteryjnych, które mogą pomóc w przeziębieniu i grypie. Zawiera witaminę C, wapń i magnez. Te składniki wspierają zdrowie immunologiczne i ułatwiają ludzkiemu organizmowi zwalczanie infekcji bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych.

Herbata lawendowa może pomóc osobom cierpiącym na problemy z oddychaniem, poprzez otwarcie dróg oddechowych. Przeciwzapalne właściwości lawendy łagodzą stany zapalne mięśni w gardle i klatce piersiowej, ułatwiając oddychanie. Właściwości przeciwbakteryjne lawendy pomagają również eliminować bakterie, które mogą powodować przeziębienie i przekrwienie klatki piersiowej.

Inne właściwości lawendy:
- odtruwa organizm
- wspiera zdrowe trawienie (jest pomoncna od biegunki po nudności i skurcze żołądka)
- działa przeciwskurczowo
- stymuluje produkcję żółci.
Uspokajający aromat lawendy może również leczyć nudności, wywołując reakcje chemiczne w mózgu.

Zastosowanie:
Lawendę można pić samodzielnie, lub skomponować z ulubioną herbatą ziołową. 
Do naparu można dodać odrobinę miodu, albo szczyptę suszonej stewii. 

Kwiaty lawendy można stosować również w poduszkach, szafach (odstrasza mole), dekoracyjnych i aromatycznych mieszankach ziołowych, do kąpieli, do produkcji kosmetyków itp.

Kraj pochodzenia: Albania
Opakowanie:
 100g

Produkty powiązane