Corydalis Yanhusuo - kłącze (50g) - NATURALNY ŚRODEK PRZECIWBÓLOWY I ROZLUŹNIAJĄCY Powiększ do pełnego rozmiaru

Corydalis Yanhusuo - kłącze (50g) - NATURALNY ŚRODEK PRZECIWBÓLOWY I ROZLUŹNIAJĄCY

Suszona bulwa Corydalis Yanhusuo, znana również jako Yan Hu Suo lub mak chiński, jest dobrze znanym surowcem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, który od dawna jest używany do wspomagania krążenia krwi, wzmacniania energii życiowej, hamowania proliferacji komórek rakowych i łagodzenia bólu, a także jest stosowany w leczeniu chorób układu krążenia.

Więcej szczegółów

Suszona bulwa Corydalis Yanhusuo, znana również jako Yan Hu Suo lub mak chiński, jest dobrze znanym surowcem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, który od dawna jest używany do wspomagania krążenia krwi, wzmacniania energii życiowej, hamowania proliferacji komórek rakowych i łagodzenia bólu, a także jest stosowany w leczeniu chorób układu krążenia.
Corydalis jest od wieków używany w tradycyjnej medycynie chińskiej ze względu na swoje właściwości uspokajające i łagodzące dyskomfort. Zioło to jest znane na całym świecie ze względu na jego skuteczności w łagodzeniu bólu (zwłaszcza menstruacyjnego, brzucha i układu nerwowego) - zawiera bowiem Dehydrocorybulbine (DHCB), która jest silną substancją przeciwzapalną i przeciwbólową.

Używa się również tej rośliny w leczeniu bezsenności i depresji, dlatego, że ma doskonałe działanie uspokajające. Co więcej, pomaga regulować ciśnienie krwi, zmniejszenie arytmię serca i pomaga w leczeniu wrzodów.

Zastosowania Yan Hu Suo:
- CHOROBA ZWYRODNIENIOWA STAWÓW
- BÓL NOWOTWOROWY
- BÓL BRZUCHA I NIESTRAWNOŚĆ
- WRZODY ZÓŁĄDKA
- LĘK I BEZSENNOŚĆ (jako środek uspokajający)
- Zespół niespokojnych nóg
- UZALEŻNIENIA
- ZDROWIE SERCA (do leczenia różnych chorób serca, takich jak wysokie ciśnienie krwi i nieregularny rytm serca/arytmia); minimalizuje uszkodzenia tkanki serca po zawale serca
- USZKODZENIE NERWÓW (bóle neuropatycznye)
- Drżenie kończyn / choroba Parkinsona

- Zaburzenia nastroju, lekka depresja
- Infekcje pasożytnicze
- Artretyzm
- Zapalenie wątroby
- Uporczywy kaszel.

ZASTOSOWANIE YAN HU SUO W MEDYCYNIE CHIŃSKIEJ:
- Ożywia Krew
- wspiera krążenie Qi
- łagodzi ból (dowolny rodzaj bólu w klatce piersiowej, brzuchu lub kończynach, w tym spowodowany stagnacją krwi, stagnacją Qi i urazem; szczególnie przydatny w przypadku bólu w nadbrzuszu i bolesnego miesiączkowania)

- rozprasza wynaczynienie
- Skurcze menstruacyjne

- Bolesność przepukliny
- Urazy i uszkodzenie nerwów.

Zalecany sposób użycia: 2 łyżki korzeni zalej dwoma szklankami wody i doprowadź do wrzenia i gotuj 5-10 minut. Wypijaj 2 razy dziennie po szklance odwaru.
Nalewka: zalej roślinę alkoholem 40-70%, w proporcji 1:3 lub 1:5. Macerujminiumum 2 tygodnie, potem przefiltruj. Stosuj 1-5ml 3x dziennie.
Nie stosować w ciąży i podczas karmienia piersią. Nie podawaj dzieciom.

Tradycyjnie sporządza się napar z korzenia. Dawkowanie wynosi przeważnie jedną szklankę naparu przyjmowaną od dwóch do trzech razy dziennie lub 1-2 g mielonego korzenia i wymieszanego z sokiem, wodą lub jedzeniem również od 2 do 3 razy na dzień. 

Opakowanie: 50g
Kraj pochodzenia: Chiny

Produkty powiązane