PRAWOŚLAZ ziele (250g) - BÓL GARDŁA, SUCHY KASZEL, STANY ZAPALNE Powiększ do pełnego rozmiaru

PRAWOŚLAZ ziele (250g) - BÓL GARDŁA, SUCHY KASZEL, STANY ZAPALNE

PRAWOŚLAZ ziele cięte (Althaea officinalis).
Jest popularnym środkiem ziołowym łagodzącym ból i podrażnienia. Ma niezwykłe działanie przeciwzapalne i nawilżające. Te zalety sprawiają, że jest przydatny w przypadku bólu gardła, suchego kaszlu i zaburzeń trawiennych. Chłodzi i łagodzi podrażnione tkanki, takie jak suchość w gardle i rozstrój jelit.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 5

11,20 zł

PRAWOŚLAZ ziele cięte (Althaea officinalis) 

Liść prawoślazu jest popularnym środkiem ziołowym łagodzącym ból i podrażnienia. Ma niezwykłe działanie przeciwzapalne i nawilżające. Te zalety sprawiają, że jest przydatny w przypadku bólu gardła, suchego kaszlu i zaburzeń trawiennych. Jego właściwości nawilżające przypisuje się głównie zawartości śluzu., który chłodzi i łagodzi podrażnione tkanki, takie jak suchość w gardle i rozstrój jelit.
Dzięki właściwościom przeciwzapalnym i łagodzącym pomaga chronić, łagodzić i rozluźniać podrażnioną lub zapalną tkankę wewnętrzną.


Nasiona, liście i kwiaty można umieścić w sałatce. Liście są smaczne gotowane na parze jak jarmuż lub kapusta włoska, a korzeń można ugotować, a następnie usmażyć. 

Stosowanie tego zioła rozprzestrzeniło się z Grecji do Arabii i Indii, gdzie stało się ważnym ziołem w tradycji leczniczej Ajurwedy i Unani. W Ajurwedzie korzeń był używany do redukcji vata (typu suchego) i zwiększenia kapha (typu mokrego) i był uważany za energetycznie zimny, słodki w smaku i nawilżający.

Herbatę z liści i kwiatów prwoślazu ceni się jako doskonały środek do płukania gardła oraz zimny napar z korzenia, który łagodzi gardło. Korzenie zawierają większą ilość śluzu niż liście, dlatego każde z nich nadaje się do nieco innych preparatów i zastosowań. Liście są moczopędne i wykrztuśne i są używane do łagodzenia suchości płuc i łagodzenia dróg moczowych.
P
rawoślaz stymuluje „odruch witalny”, który instruuje organizm, aby nawilżył błony śluzowe.

Stosowany miejscowo na podrażnioną skórę może pomóc zmniejszyć ból i stany zapalne. Przydatny przy suchej skórze, stanach zapalnych i użądleniach.

Stosowanie: herbatę z ziela prawoślazu można pić na ciepło lub na zimno. Aby w pełni cieszyć się kojącymi właściwościami liści prawoślazu, spróbuj zimnych naparów ziołowych - dla większej ulgi w bólu i kojących korzyści. (podczas gdy gorące napary mają tendencję do rozkładania śluzu do pewnego stopnia). Oba napary nadal przynoszą imponujące korzyści zdrowotne.
Smak: subtelny, słodki smak, który po spożyciu działa kojąco.

Kraj pochodzenia: Polska 
Waga: 100g (rozdrobniony korzeń)

Produkty powiązane