Liście PAPAI (70g) - MŁODOŚĆ, PASOŻYTY, NOWOTWORY Powiększ do pełnego rozmiaru

Liście PAPAI (70g) - MŁODOŚĆ, PASOŻYTY, NOWOTWORY

OCZYSZCZANIE, ODMŁADZANIE, WZMOCNIENIE, PRZECIW NOWOTWOROM I PASOŻYTOM

Więcej szczegółów

Stan: Ten produkt nie jest już dostępny


12,70 zł

Papaja, zwana inaczej melonowcem właściwym, jest drzewem podobnym do palmy, pochodzi z Ameryki Środkowej, gdzie jest uprawiana od najdawniejszych czasów. 
W liściach i owocach papai znajduje się wspomagający trawienie i wykorzystywany w lecznictwie enzym – papaina (wspomaga m.in. trawienie białek). Są one często używane przy terapii witaminą B17. 
Liście Papai to enzymy, minerały i witaminy, znajdziemy tu również witaminy z grupy B, C, E oraz potas, żelazno, cynk i błonnik.
Liście papai są znane jako nieodzowne narzędzie stosowane w celu odzyskania zdrowia, odświeżenia oddechu, w leczeniu wzdęć i hemoroidów. Indyjscy naukowcy odkryli także unikalne właściwości papai w leczeniu raka

Picie herbatki z liści papai:
- wzmacnia organizm
- reguluje pracę układu pokarmowego 
- oczyszcza krew i limfę 
- stymuluje pracę układu immunologicznego 
- oczyszcza wątrobę
- powstrzymuje procesy starzenia
- wspomaga pracę układu hormonalnego
- pomaga zwalczyć infekcje górnych dróg oddechowych
- ma działanie przeciwpuchlinowe

Pasożyty
Papaina jest od dawna wykorzystywana jako środek przeciwpasożytniczy (np. w lambliozie), działający na zasadzie strawienia ciała parazyta. Papaina rozkłada również strukturę białkową ściany i błony komórkowej bakterii i grzybów, niszcząc je całkowicie.

Nowotwory
Poniżej - fragment artykułu na temat dobroczynnych właściwości liści papai.
"Medycyna ludowa od wieków przekonywała o antynowotworowych właściwościach papai (wł. melonowca właściwego, Carica papaya). Naukowcy jednak dopiero teraz zademonstrowali wpływ substancji pozyskiwanych z tego owocu na wiele wyhodowanych w laboratorium guzów, w tym szyjki macicy, piersi, wątroby, płuc i trzustki. Amerykanie i Japończycy posłużyli się ekstraktem z suszonych liści papai, a lepsze rezultaty uzyskiwano, traktując komórki większymi dawkami herbatki.

Dr Nam Dang z Uniwersytetu Florydzkiego i jego zespół opublikowali artykuł w lutowym numerze pisma Journal of Ethnopharmacology. Jako pierwsi wykazali, że wyciąg z liści papai wzmaga produkcję cząsteczek sygnałowych – cytokin typu Th1. To ważne odkrycie, zważywszy, że papaja wpływa na guz również bezpośrednio. Dodatkowo wyciąg nie działa toksycznie na zdrowe komórki, czego nie można powiedzieć o wielu terapiach onkologicznych. 
Opierając się na tym, co słyszałem i widziałem w warunkach klinicznych, mogę stwierdzić, że nikt, kto zażywa ten ekstrakt, nie doświadcza widocznej toksyczności; wydaje się, że preparat można zażywać przez długi czas – tak długo, jak jest skuteczny – przekonuje pochodzący z Wietnamu Dang.

Naukowcy wystawiali 10 typów nowotworowych hodowli tkankowych na oddziaływanie wyciągów z liści papai o 4 różnych stężeniach. Efekty ich działania oceniano po upływie doby. Okazało się, że papaja spowalniała wzrost guzów we wszystkich hodowlach."

Autor: Anna Błońska - www.kopalniawiedzy.pl
 

Sposób spożycia:
1 płaską łyżkę zalewamy filiżanką wrzącej wody. Parzymy pod przykryciem około 5 - 10 min.

Kraj pochodzenia: Indie
Waga: 70g

Produkty powiązane