Cedr HIMALAJSKI (olejek eteryczny) Powiększ do pełnego rozmiaru

Cedr HIMALAJSKI (olejek eteryczny)

Jest stosowany w mieszankach do masażu w leczeniu bólów mięśni, bolesnych stawów, reumatyzmu i zapalenia stawów.
Działa pobudzająco i tonizująco na organizm, redukuje stresy i napięcia. Stosuje się go do pielęgnacji skóry, zwalcza trądzik oraz egzemy. Dzięki swoim właściwościom antyłojotokowym zmniejsza łuszczenie się skóry, zmniejsza łupież oraz wypadanie włosów. Jest silnym antyseptykiem. 

Więcej szczegółów

Cedr HIMALAJSKI (Cedrus Deodara) - 100% olejek eteryczny 
Pochodzi ciepłych rejonów Himalajów. Stosowany od dawien dawna w Tybecie, Indiach, Pakistanie, jako remedium na schorzenia skórne, infekcje bakteryjne, grzybiczne i schorzenia stawów.

Cedr himalajski ma ciepły, drzewny, słodko-dymny aromat, z balsamiczną nutą wytrawną, która stanowi doskonały, niedrogi utrwalacz w perfumerii.
Jest stosowany w mieszankach do masażu w leczeniu bólów mięśni, bolesnych stawów, reumatyzmu i zapalenia stawów.
Cedr ma właściwości oczyszczające oraz działa stymulująco na nerki i pęcherz moczowy. Oznacza to, że tworzy skuteczną synergię, która przyczynia się do eliminacji kwasu moczowego i łagodzi objawy zapalenia stawów i reumatyzmu.

Ściągające i antyseptyczne właściwości olejku cedrowego są idealne do łagodzenia trądziku, plam i tłustej skóry, gdy jest zmieszany z płynem bazowym lub kremem.
Jeśli cierpisz na łupież lub bardzo suchą skórę głowy, która zrzuca białe płatki, dodaj ją do bazy szamponu, aby poprawić stan skóry głowy i włosów.
Stosuje się go do pielęgnacji skóry, zwalcza trądzik oraz egzemy.

Ten czysto pachnący olejek balsamiczny nie tylko pomaga uspokoić i zrównoważyć energię, ale także promuje duchowość, jednocześnie pomagając oczyścić układ oddechowy z nadmiaru flegmy i kataru. Usuwa infekcje dróg moczowych, a także zaburzenia pęcherza i nerek, poprawiając tłustą skórę i usuwając łupież.


Bardzo korzystnie wpływa na dolegliwości górnych dróg oddechowych, przynosi ulgę w oddychaniu podczas kataru, wspomaga leczenie kaszlu (działa wykrztuśnie) i zapalenia oskrzeli.
Jest silnym antyseptykiem. Łagodzi przeziębienia, kaszel, bronchit, katar, zapalenie pęcherza, cellulitis.
Cedr oczyszcza zatkane zatoki i pomaga łagodzić kaszel dzięki delikatnemu, ale skutecznemu działaniu przeciwskurczowemu. 

Jest skutecznym środkiem odstraszającym owady, szczególnie w połączeniu z innymi olejkami eterycznymi odstraszającymi owady, takimi jak citronella, cytryna eukaliptusowa, trawa cytrynowa lub kocimiętka.


Olejek cedrowy ma także działanie antyseptyczne i ściągające, a także uśmierzające, łagodzące skurcze. Może być także stosowany przy problemach ze snem.

Wpływ na emocje i ducha
Cedr to uziemienie, uspokojenie i wycentrowanie. Zapewnia poczucie siły i bezpieczeństwa.
Działa pobudzająco i tonizująco na organizm, redukuje stresy i napięcia. 
W dawnych tradycjach był używany rytuałach, ceremoniach oczyszczenia i szałasach potów, aby odpędzić negatywne duchy i przynieść prorocze wizje.


-------------------------------------
CZAKRA: Podstawy (I), Serca IV

-------------------------------------


Kraj pochodzenia: 
Indie

Pojemnosć: 10 ml 
Drewno destylowane parą wodną.

Produkty powiązane