ASHWAGANDHA BIO, 500mg (100 tabl.) - WITALNOŚĆ, RÓWNOWAGA, ODMŁODZENIE Powiększ do pełnego rozmiaru

ASHWAGANDHA BIO, 500mg (100 tabl.) - WITALNOŚĆ, RÓWNOWAGA, ODMŁODZENIE

ASHWAGANDHA BIO, 500mg (100 tabl.). BIO - produkt z certyfikowanej uprawy ekologicznej!
Ashwagandha jest stabilizatorem nastroju. Poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego i podnosi wydolność organizmu na wysiłek fizyczny oraz zdolność adaptacji w różnego rodzaju stresach. Jest także jednym z najbardziej znanych ziół Ayurvedy o właściwościach odmładzających. Wzmacniające aktywność seksualną.

Więcej szczegółów

ASHWAGANDHA BIO, 500mg (100 tabl.)
BIO - produkt z certyfikowanej uprawy ekologicznej!

Korzenie Ashwagandha (zwane są także indyjskim żeńszeniem), są jednym z najbardziej znanych ziół stosowanych w Ajurwedzie. 

Lekarze ajurwedyjscy określają Ashwagandha stabilizatorem nastroju. Zioło to poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego. Zwane jest także w języku angielskim "Winter Cherry" (zimowa wiśnia) i podnosi wydolność organizmu na wysiłek fizyczny oraz zdolność adaptacji w różnego rodzaju stresach. Jest także jednym z najbardziej znanych ziół Ayurvedy o właściwościach odmładzających: zapewnia właściwe odżywienie tkanek, szczególnie mięśni i kości, podtrzymuje właściwe funkcjonowanie gruczołów wydzielania dokrewnego i układu rozrodczego.
Szeroko stosowana jest jako środek uspokajający, wyciszający i przynoszący zdrowy sen.

Przypisuje się jej właściwości wzmacniające aktywność seksualną zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Wykazuje właściwości adaptacyjne i mobilizujące, nie przytłumia, a wzmacnia zdolności kognitywne, poprawia koncentrację i zdolność logicznego myślenia. 

Ashwagandha ma działanie pozwalające zaadoptować organizm do czynników stresowych i utrzymać homeostazę. Minimalizuje rozregulowanie organizmu, które może prowadzić do chorób niezależnie od wywołującej je przyczyny: ubogiej diety, braku snu, fizycznego czy psychicznego obciążenia, substancji toksycznych w otoczeniu. Jest szczególnie skuteczna w terapii chorób związanych ze stresem takich jak zapalenie stawów, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, ogólne wycieńczenie itp. 

Dostępna literatura naukowa potwierdza skuteczność i bezpieczeństwo Ashwagandha. Ashwagandha jest systematycznie badana przez zespoły z George Washington University School of Medicine and Health Science, National Institute of Mental Health i San Antonio Chochrane Center. Potwierdzono skuteczność działania anksjolitycznego (uspokajającego) i antydepresyjnego. Nie stwierdzono toksyczności Ashwagandha.

Działanie na choroby psychiczne
Jedno z najbardziej obiecujących zastosowań Ashwagandha to skuteczność w terapii chorób psychicznych. W jednym z badań podawano Ashwagandha 30 pacjentom cierpiącym na nerwicę lękową. Podawano 40 ml wyciągu dziennie w dwóch dawkach przez jeden miesiąc. Pod koniec miesiąca większość najbardziej przykrych objawów takich jak ataki lęku i fobie lękowe zniknęły. W badaniach amerykańskich psychiatrów Ashwagandha okazała się także użyteczna w terapii choroby maniakalno-depresyjnej, psychozy alkoholowej i schizofrenii. Dzienna dawka wynosiła do 4 kapsułek i prowadzona przez 45-60 dni terapia dawała dobre rezultaty. Zdolność uczenia się i poprawa pamięci następowały po terapii Ashwagandha (3 kapsułki), Gotu Kola (2 kapsułki) i Gingko Biloba (2 kapsułki).
 

Sposób spożycia: 2 tabletki, 1 raz dziennie. Popić szklanką wody.


Składniki (1 tab.): 500 mg Bio ashwagandha (Withania somnifera) korzeń mielony, substancja wiążąca: dwutlenek krzemu.

Suplement diety.
Uwagi i zalecenia: suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia.

BIO - produkt z certyfikowanej uprawy ekologicznej!
Opkowanie:
 tabletki 100 szt

Kraj pochodzenia: Indie

Produkty powiązane