Palo Santo (olejek eteryczny) Powiększ do pełnego rozmiaru

Palo Santo (olejek eteryczny)

Naturalny olejek Palo Santo - ma właściwości odpędzające negatywne energie, oczyszczające i przywracające wewnętrzną harmonię.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 7

53,00 zł

Olejek Palo Santo (Bursera graveolens) – 100% naturalny olejek eteryczny, ma wiele cennych właściwości, a jego niepowtarzalny zapach jest niezwykle ceniony na całym świecie. Palo Santo oznacza po hiszpańsku „święte drzewo”, co podkreśla niezwykłe znaczenie tego drzewa dla rdzennej kultury. 
Drzewo to należy do tej samej rodziny co Kadzidłowiec i Balsamowiec. Jest ono szeroko wykorzystywane przez ludność lokalną w celach leczniczych (na bóle brzucha; w maściach na reumatyzm; napotnie), a także w celach rytualnych jako kadzidło. Okadzanie dymem z Palo Santo (lub rozpylenie olejku) ma właściwości odpędzające negatywne energie, oczyszczające i przywracające wewnętrzną harmonię. Zwyczaj ten jest praktykowany również współcześnie – za pomocą dymu odpędza się złe duchy i oczyszcza przestrzeń z negatywnych energii. Palo Santo znajduje zastosowanie w wielu różnych praktykach duchowych.


Olejek Palo Santo posiada bardzo charakterystyczny, nieco słodkawy i pełen tajemnicy zapach. Dostarcza on wyjątkowych doznań zmysłowych, otula ciepłem i wypełnia spokojem. Olejek ten ma nieco inny zapach niż drewienka Palo Santo.

Współczesne badania sugerują, że olejek Palo Santo może mieć działanie antyproliferacyjne w stosunku do komórek nowotworowych. Wykazano hamujący (cytotoksyczny) wpływ olejku z Bursera graveolens na komórki raka piersi.

Badania potwierdzają także antyseptyczne i przeciwzapalne właściwości substancji zawartych w Palo Santo.

Palo Santo w Ajurwedzie
Olejek Palo Santo ma charakter sattwiczny i działa niezwykle oczyszczająco. Palo Santo równoważy Vata (wiatr), dzięki temu sprzyja kontemplacji i wyciszeniu. Ponad to, olejek ten ma również właściwości regulujące Kapha (flegma), co również wiąże się ze zwiększeniem przepływu energii.

ZASTOSOWANIE
- w aromaterapii – sprzyja odprężeniu i relaksacji, działa przeciwdepresyjnie, przeciwlękowo, kojąco na zmysły, zmniejsza uczucie stresu i napięcia, daje poczucie bezpieczeństwa;

- do medytacji – wycisza i dobrze dostraja umysł;
- w rytuałach oczyszczenia, chroni przed wpływem negatywnej energii;
- ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne (oczyszcza również w znaczeniu dosłownym);
- zwiększa przepływ energii (prany);
- może być stosowany do masażu (wystarczy kilka kropli dodać do oleju bazowego). Wmasować olejek w bolące stawy, mięśnie;
- jego unikalny zapach stanie się inspiracją dla autorskich perfum (możesz rozcieńczyć go z wodą i rozpylać jako mgiełkę atomizerem);
- doskonały do inhalacji parowej – wystarczy kilka kropel dodanych na powierzchnię gorącej wody, następnie wdychać pod przykryciem.


Kraj pochodzenia: Ekwador
Pojemność:
 ok. 9 ml

Produkty powiązane