Werbena Hiszpańska (Thymus Hyemalis) - olejek eteryczny (15ml) Powiększ do pełnego rozmiaru

Werbena Hiszpańska (Thymus Hyemalis) - olejek eteryczny (15ml)

Olejek Werbena Hiszpańska (Thymus Hyemalis)
Skutecznie odstrasza owady, zwłaszcza komary. Ponieważ jest całkowicie naturalny i bezpieczny, może być stosowany przy ochronie dzieci. 
Olejek z werbeny hiszpańskiej posiada wyraźny naturalnie ziołowo-cytrynowy zapach (nieco łagodniejszy niż werbeny cytrynowej).

Więcej szczegółów

Olejek Werbena Hiszpańska (Thymus Hyemalis)

Skutecznie odstrasza owady, zwłaszcza komary. Ponieważ jest całkowicie naturalny i bezpieczny, może być stosowany przy ochronie dzieci. 

Olejek z werbeny hiszpańskiej posiada wyraźny naturalnie ziołowo-cytrynowy zapach (nieco łagodniejszy niż werbeny cytrynowej).
Jest uznawany za afrodyzjak. Kiedyś sądzono, że dotknięcie drugiej osoby dłońmi, które są umyte w olejku z werbeny może wzbudzić miłość w drugiej osobie, a Grecy kwiaty werbeny umieszczali w winie.

Wykazuje on działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, tonizujące, rozkurczowe i przeciwwirusowe. Składniki, które zawiera ten olejek wpływają na ograniczenie rozmnażania wirusów grupy, drożdżaków i bakterii. Ogranicza rozmnażanie się wirusów grypy, drożdżaków z gatunku Candida albicans, bakterii Escherichia coli oraz pomaga w walce z pasożytami. 

Stosowany w pielęgnacji ujędrnia, odmładza i tonizuje skórę, a także ogranicza nadmierne pocenie się.

Jest pomocny w leczeniu bezsenności, wpływa relaksująco na układ nerwowy, wycisza wszelkie napięcia emocjonalne, a dzięki właściwościom rozkurczowym, pomocny przy bolesnych miesiączkach. Działa łagodzący na migreny i mdłości.
Ma działanie uspokajające i wzmacniające i pomaga w stanach napięcia nerwowego.


Polecany do masażu przed intensywnym wysiłkiem fizycznym, szczególnie jeśli występują bole mięśni czy stłuczenia.

Zastosowanie olejku werbenowego:
- używany jako składnik perfum. Perfumy zawierające olejek z werbeny posiadają niezwykle orzeźwiającą nutę cytrusów
- polecany do pielęgnacji skóry dojrzałej, wpływa na jej ujędrnienie i działa tonizująco
- do łagodzenia bólu mięśni przed i po wysiłku, a także do masaży sportowych, regenerujących i ujędrniających
- zalecany w leczeniu wspomagającym w migrenie, nerwobólach, bezsenności, grypie, przeziębieniu
- może być stosowany zewnętrznie w okładach przy źle gojących się ranach, w wysypkach i obrzękach
- jako płukanka podczas zapalenia błony śluzowej jamy ustnej
- jako odstraszacz komarów.


Olejek z werbeny ma piękny zapach, który działa relaksująco, uspokajająco, antydepresyjnie i odświeżająco. Działa kojąco na układ nerwowy, uspokaja psychikę i daje poczucie odprężenia, redukuje stres. Stosowany do masażu i inhalacji pomaga złagodzić objawy kataru i przeziębienia. 


Wpływ na emocje i ducha
Werbena działa na wyższe czakry nad głową i przeprogramowuje mózg, przekształcając stare wzorce - łączy się z czakrami księżyca, piersiami, nadnerczami; zajmuje się uzdrawianiem komórkowym starych urazów i traum.
Olejek eteryczny z werbeny przynosi energię świeżego, nowego dnia, pełnego obietnicy i możliwości. Pomaga przezwyciężyć apatię i żyć pełniej w teraźniejszości. Pomaga w dostępie do naszego Wyższego Ja i tworzy harmonię między ciałem a duchem. Podnosi na duchu, gdy pojawia się depresja.

-------------------------------------
CZAKRA: 
Splotu Słonecznego (III) - moc osobista; Serca (IV) - bezwarunkowa miłość; Trzeciego Oka (VI) - perspektywa, jasność, chrona, oczyszczanie, podnoszenie na duchu.
-------------------------------------


Producent: SHAMASA
Pojemnosć: 15 ml

Produkty powiązane