Szałwia Biała (olejek eteryczny) Powiększ do pełnego rozmiaru

Szałwia Biała (olejek eteryczny)

Olejek z Szałwi Białej (Salvia Apiana)
Jest to zioło znane we wszystkich kulturach i używane we wszystkich rytuałach, gdyż doskonale oczyszcza aurę i przestrzeń. 
Olejek szałwiowy wykazuje skuteczne działanie przeciwbakteryjne, hamuje zakażenia wywołane, m.in. paciorkowcami, szczepami E.Coli, Salmonella typhi, Salmonella enteritidis i Shigella sonei. 

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 5

26,00 zł

Olejek z Szałwi Białej (Salvia Apiana)
Jest to zioło znane we wszystkich kulturach i używane we wszystkich rytuałach, gdyż doskonale oczyszcza aurę i przestrzeń. 

KAŻDY olejek szałwiowy zawiera wiele olejków eterycznych, taninę i flawonoidy. W związku z tym wykazuje skuteczne działanie przeciwbakteryjne, hamuje zakażenia wywołane, m.in. paciorkowcami, szczepami E.Coli, Salmonella typhi, Salmonella enteritidis i Shigella sonei.


Szałwia stosowana jest również w celach leczniczych:
- jest bakteriobójcza! Posiada mocne właściwości przeciwdrobnoustrojowe - oznacza to, że powstrzymuje zakaźne bakterie, wirusy i grzyby.
- dezynfekuje i odświeża powietrze w pomieszczeniu, w którym jest spalana. Należy jednak pamiętać, że szałwia wydziela bardzo intensywny, jasny dym, o wyraźnym aromacie.
- odstrasza owady!
- płonąca szałwia uwalnia jony ujemne, co pomaga neutralizować niekorzystne dla zdrowia jony dodatnie.
- regularne palenie szałwii może być błogosławieństwem dla osób z astmą, alergiami, zapaleniem oskrzeli i innymi chorobami układu oddechowego. Należy jednak poczekać, aż dym zaniknie (szczególnie w przypadku astmy).
niszczy pleśnie i zarodniki grzybów w powietrzu.
- może pomóc złagodzić stres. Palona szałwia może podnieść nastrój, będąc doskonałym sprzymierzeńcem w walce ze stresem, a nawet depresją. Salvia Apiana jest bogata w związki, które aktywują niektóre receptory w mózgu, odpowiedzialne za podniesienie poziomu nastroju, zmniejszenie stresu, a nawet złagodzenie bólu.


Olejek szałwiowy doskonale sprawdza się w przypadku osób zmęczonych fizycznie i psychicznie. Stosowany jest w leczeniu depresji i stanów lękowych.

Poza tym podaje się go osobom przeziębionym czy cierpiącym na różnego rodzaju infekcje układu oddechowego, np. zapalenie zatok czy oskrzeli.

Wpływ na emocje i ducha
Oczyszczanie i odświeżanie; podnoszący na duchu.
Szałwia jest pomocna w przypadku zmęczenia psychicznego. Jej silny zapach, ostry i zielny, stymuluje umysłowo.  
Oczyszcza przestrzeń, neutralizuje inne zapachy. Oczyszcza z negatywnej energii.
Szałwia była używana od tysięcy lat do wywoływania stanów transu i zwiększania świadomości duchowej.
Powoduje oczyszczenie naszych wzorców życiowych, szczególnie tych, które są dla nas niekorzystne. Podczas tego procesu poddajemy się duchowi i pozwalamy mądrości naszych przodków, którą wszyscy posiadamy w sobie, wspierać nas na naszej drodze i zmieniać nasze przekonania, które już nam nie służą.
Olejek z szałwi zapewnia nam również ochronę i poziom komfortu, którego potrzebujemy, aby proces ten się odbył bez przeszkód.
-------------------------------------
CZAKRA:
Podstawy (I), Splot Słoneczny (III), Korony (VII) i cała aura
-------------------------------------


Kraj pochodzenia: Bułgaria
Pojemnosć: 10 ml 
Liście destylowane parą wodną.

Produkty powiązane