Sól Himalajska 1kg - DROBNA Powiększ do pełnego rozmiaru

Sól Himalajska 1kg - DROBNA

Sól himalajska krystaliczna - różowa, DROBNA (opakowanie 1kg). Najzdrowsza sól świata - zawiera ponad 80 minerałów. 

Więcej szczegółów

Sól himalajska jest najzdrowszą i najczystszą solą dostępną na ziemi. Powstała ponad 250 milionów - do niedawna nie była używana przez człowieka. Sól ta pochodzi z czasu, kiedy planeta Ziemia charakteryzowała się czystym ekosystemem.Do wydobywania soli stosuje się metodą tradycyjną tj. ręcznie, bez używania środków wybuchowych. Po wydobyciu sól płukana jest wodą i osuszana na słońcu.

W przeciwieństwie do powszechnie używanego, szkodliwego chlorku sodu, himalajska sól wykazuje niezwykłe właściwości prozdrowotne. Zawiera ona aż 84 minerały w formie koloidalnej, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. Mikroelementy mają postać drobnych cząsteczek, dzięki czemu mogą być z łatwością absorbowane przez komórki ludzkiego ciała. Sól himalajska stosowana w kuchni, uzupełnia niedobory mikroelementów w codziennej diecie.

Sól ta nie posiada żadnych zanieczyszczeń ze środowiska (w tym metali ciężkich). Nie jest produktem rafinowanym ani nie ma żadnych wzbogaceń chemicznych. Nie jest również wybielana.

Zawiera informacje energetyczne z czasów ponad 250 mln lat temu - Himalajska sól krystaliczna to przede wszystkim nośnik informacji. Ta specjalna sól czeka na moment, kiedy po dodaniu wody uwolni swoją zmagazynowaną energię oraz biofotony. Prawdopodobnie oprócz bezpośredniego działania - biochemicznego, ma również działanie informatyczne, na zasadzie homeopatii.

Różnica pomiędzy solą kamienną i solą krystaliczną
Pierwiastki zawarte w soli kamiennej nie są połączone w sieci krystalicznej soli, ale przyczepiają się do zewnętrznej powierzchni i szczelin struktury krystalicznej. Jest to podstawowa różnica pomiędzy solą kamienną, a solą krystaliczną. Kryształ soli posiada najdoskonalszą strukturę. Ze względu na taką zaawansowaną formą, składniki są biochemiczne dostępne dla naszych komórek jako indywidualne wzorce częstotliwości lub wibracji.
Sól kamienna jest tanią alternatywą dla soli kuchennej, biochemicznie i biofizycznie ma jednak małe znaczenie dla naszego organizmu.
Sól krystaliczna natomiast może wspomóc odnowę i utrzymanie równowagi energii w organizmie, zrównoważyć stosunek kwasów i zasad, rozpuszczać i uwalniać skrystalizowane odłogi (będące przyczyną chorób reumatycznych, kamieni nerkowych i pęcherzyka żółciowego, wspomaga wypłukiwanie metali ciężkich takich jak merkury z wypełnień dentystycznych oraz kadmu będącego skutkiem palenia i otaczających nas zanieczyszczeń, normalizuje ciśnienie krwi, oczyszcza jelita, leczy choroby skórne, układu oddechowego i wspomaga osłabienie uzależnień.

Ze względu na swoje właściwości, sól himalajska ma bardzo szerokie zastosowanie

Sól himalajska przeciwko bólowi ucha środkowego
Do bawełnianej/lnianej ściereczki lub woreczka wsypujemy 1 filiżankę soli (drobnej) i zawiązujemy. Wykonany w ten sposób woreczek ogrzewamy (np w piekarniku), a następnie przykładamy do ucha.
Już po niewielu minutach czujemy ulgę w bólu.
Można także przyrządzić mieszankę: do soli dodajemy kilka gram suszonego rumianku.

Sól himalajska przeciwko katarowi
Na katar i uczucie zapchanego nosa stosujemy płukankę solną.
Do szklanki 250 ml letniej wody dodajemy czubatą łyżeczkę od herbaty różowej soli (ok 5 gram).
Następnie pipetką zakraplamy nos co 2 godziny co powoduje zmniejszenie objawów kataru i powrót do swobodnego oddychania.

Sól himalajska do płukania gardła
Do szklanki letniej wody (ok 250 ml) dodajemy płaską łyżkę stołową soli (ok 7.5 grama) i zaparzony wcześniej wywar z rumianku lub szałwii.Roztworem płuczemy gardło 3 razy dziennie.

Kąpiel przy przeziębieniach, wyczerpaniu organizmu i odtruwaniu
Do wanny wypełnionej bardzo ciepłą wodą wlewamy roztwór wykonany z soli himalajskiej (1 kg soli na 4 litry wody). Następnie dodajemy wcześniej zaparzony kwiat lipy lub rumianek oraz olejki eteryczne (np. sosnowy, lawendowy lub eukaliptusowy).
Ciało wchłania całą swoją powierzchnią mikroelementy co jednocześnie wspomaga układ odpornościowy. Kąpiele takie bierzemy raz w tygodniu.
Można także wykonać kąpiele stóp.

Solanka - odtruwanie organizmu
By odtruć organizm w najbardziej naturalny sposób używamy do tego celu soli himalajskiej.
Codziennie wypijamy 1 szklankę 250 ml wody + 1 łyżka stołowa roztworu nasyconego soli.

Okłady na przetłuszczoną skórę głowy
¼ filiżanki oleju arganowego lub lnianego, 1 łyżeczka soli (drobnej).
Dokładnie wymieszać, aby sól rozpuściła się, a następnie nanieść na skórę głowy i wmasować. Pozostawić na 10 minut, a następnie umyć delikatnym szamponem.
Przy długich włosach, należy uprzednio włosy posmarować samym olejem, w celu zabezpieczenia przed sola, której włosy nie lubią.

Okłady na twarz z roztworu solnego
Filiżanka nasyconego roztworu solnego, flanela.
Roztworem solnym nasączamy flanelę tak, by nie ociekała i okładamy nią twarz na 5-10 minut. Następnie omywamy letnia woda i nakładamy krem.

Peeling do twarzy i ciała
4 łyżki oleju arganowego lub innego, 1 łyżeczka soli (drobnej), w zależności od potrzeby wykonujemy wielokrotność podanej recepty.
Dokładnie mieszamy, a następnie twarz i ciało masujemy, uzyskując jednocześnie efekt peelingu jak i natłuszczenia skóry. Peeling można wykonywać 1 x w tygodniu.

Sól himalajska jest najzdrowszą i najczystszą solą dostępną na ziemi. Powstała ponad 250 milionów - do niedawna nie była używana przez człowieka. Sól ta pochodzi z czasu, kiedy planeta Ziemia charakteryzowała się czystym ekosystemem.


Sól drobno mielona nadaje się do bezpośredniego użytku (solenia, tworzenia roztworów wodnych itp). 
Ze względu na rozdrobnienie - wygodnie używa się ją w solniczkach.

Waga: 1kg
Kraj pochodzenia: Pakistan 

Produkty powiązane