EKO Poduszka ORKISZOWO-GRYCZANA (40x40cm) - Z POSZEWKĄ! Powiększ do pełnego rozmiaru

EKO Poduszka ORKISZOWO-GRYCZANA (40x40cm) - Z POSZEWKĄ!

EKO Poduszka ORKISZOWO-GRYCZANA (wypełniona EKOLOGICZNĄ łuską orkiszową i EKOLOGICZNĄ łuską gryki), 40x40cm. 
Poduszki z łuską gryki szczególnie polecane są alergikom, ze względu na taniny i związki fenolowe, posiadające właściwości hamowania rozwoju roztoczy i bakterii szkodliwych dla zdrowia.
Łuska orkiszowa wnosi harmonijną, uzdrawiającą energię, wpływającą zarówno na ciało, jak i całe biopole.

Więcej szczegółów

EKO Poduszka ORKISZOWO-GRYCZANA (wypełniona EKOLOGICZNĄ łuską orkiszową i EKOLOGICZNĄ łuską gryki), 40x40cm
Poduszka obleczona poszewką bawełnianą

Tradycyjne poduszki wypełnione pianką, syntetykiem, lub nawet pierzem, są zbyt miękkie i nie stanowią stabilnego podparcia dla głowy i szyi podczas snu. Dlatego też największą zaletą poduszki wypełnionej łuską orkiszu i łuską gryki jest to, że dzięki przemieszczaniu się łusek i ziaren między sobą, dokładnie dopasowuje się do konturów szyi, ramion i głowy, zapewniając wygodne wsparcie dla wszystkich tych miejsc. Pomaga to redukować napięcia w odcinku szyjnym, sprawiając, że śpimy głębiej i spokojniej.

Poduszka zapewnia dobrą cyrkulację powietrza co powoduje, że skóra głowy jest zawsze sucha, nie przegrzewa się i nie poci.

Łuska orkiszowa (ekologiczna!)
Łuska orkiszowa ma wiele niezwykłych właściwości prozdrowotnych i leczniczych, często na niemal metafizycznym poziomie. 
Charakteryzuje się wyjątkowo korzystnym promieniowaniem, tworzącym zdrowe biopolepoprawiającym pracę układu nerwowego, minimalizując objawy depresji i łagodząc różnego rodzaju bóle. 
Dzięki tym cechom jest idealna jako zdrowe i naturalne wypełnienie materacy i poduszek.
Poza tym, łuska orkiszowa zastosowana w poduszkach i materacach:
- uśmierza bóle kręgosłupa i mięśni,
- zmniejsza dyskomfort w chorobach reumatycznych,
- działa przeciwpotnie (doskonale wchłaniaj wilgoć i oddaje ją do powietrza),
- ma działanie przeciwodleżynowe i ułatwia rehabilitację,
- poprawia krążenie krwi,
- zmniejsza napięcie tkanki łącznej,
- balansuje emocje - łagodzi wahania nastroju, nadpobudliwość, zdenerwowanie,
- pomaga w leczeniu chorób zatok, uszu i oczu, 
- neutralizuje szkodliwe promieniowanie geopatyczne (w tym cieków wodnych).


Łuska gryki (ekologiczna!) ma wiele cennych właściwości zdrowotnych, m. in. neutralizuje szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne. Poza tym, dzięki dużej zawartości taniny hamuje rozwój i uniemożliwia rozmnażanie się bardzo szkodliwych mikroorganizmów, w tym: roztoczy, pajęczaków oraz bakterii Gram (-) i (+). Jest to informacja bardzo ważna dla alergików!
Ze względu na swoje właściwości zdrowotne i komfort użytkowania, łuska gryki jest coraz częściej stosowana jako wypełnienie poduszek i materacy do spania oraz akcesoriów do jogi i medytacji. Jest ona dostatecznie twarda i elastyczna zarazem, odporna na zgniecenia i rozkruszenia, a zawarte w niej włókna celulozy i ligniny czynią ją lekką i puszystą
Poduszka wypełniona łuską gryki nie traci kształtu. Łuska przesypuje się w niej i z łatwością dopasowuje się do pozycji głowy, nie powodując stałego nacisku na jeden obszar. Poza tym łuska gryki ma silne właściwości sorbcyjne (wchłaniające wilgoć). Wymiana ciepła i wilgoci z powietrzem jest bardzo intensywna. Dzięki temu poduszki wypełnione łuską gryki pozostają cały czas chłodne, nie nagrzewając się od naturalnego ciepła wytworzonego przez ciało człowieka. Ta właściwość łuski może stać się pomocna dla osób cierpiących na częste bóle głowy!

Mieszanka obu tych dobroczynnych składników niweluje bóle głowy różnego pochodzenia i poranne bóle karku związane bądź ze zwyrodnieniami kręgosłupa lub ze złym ułożeniem głowy podczas snu.
Poduszki z łuską gryki szczególnie polecane są osobom cierpiącym z powodu alergii, ze względu na taniny i związki fenolowe, posiadające właściwości hamowania rozwoju roztoczy i bakterii szkodliwych dla zdrowia.
Łuska orkiszowa wnosi harmonijną, uzdrawiającą energię, wpływającą zarówno na ciało, jak i całe biopole.Wszystkie nasze wyroby zawierają wyłącznie EKOLOGICZNE wypełnienie (łuskę gryczaną, gorczycę, bądź łuskę orkiszową), z certyfikowanych ekologicznych upraw, więc ich dodatkowym atutem jest fakt, że ziarna nigdy nie były pryskane żadnymi środkami chemicznymi!

-------------------------------------------

Czyszczenie, użytkowanie:

Poduszka składa się z wsypu wypełnionego orkiszem i gryką oraz poszewki zewnętrznej.
PRAĆ MOŻNA TYLKO ZEWNĘTRZNĄ POSZEWKĘ. Nie należy moczyć, ani prać wsypu z łuskami. W razie kontaktu z wodą - należy go natychmiast wysuszyć.

Warto poduszkę wystawić od czasu do czasu na działanie promieni słonecznych i świeżego powietrza (ładując przy okazji świeżą Praną).

Najsilniejsze działanie gorczycy - do 3 lat (optymalnie - do 2 lat)
Najsilniejsze działanie łuski orkiszowej - do 3 lat (optymalnie - do 2 lat)

-------------------------------------------

Wykonanie:
Materiał wsypu - czysta surówka bawełniana 100% (kolor: kremowy)
Materiał poszewki - bawełna pościelowa 100% (kolor: beżowy z czerwonym motywem roślinnym)
Wypełnienie - łuska orkiszowa i łuska gryczana z ekologicznych upraw, dokładnie oczyszczone (bez pyłu)
Produkt polski - ręcznie wykonany!


Wymiary: 40x40 cm
grubość ok. 6 cm
waga ok. 1,5kg

Produkty powiązane