LOTOS RÓŻOWY kwiat suszony (MEDYTACJA, CZAKRA SERCA, HARMONIA) 50g Powiększ do pełnego rozmiaru

LOTOS RÓŻOWY kwiat suszony (MEDYTACJA, CZAKRA SERCA, HARMONIA) 50g

Lotos różowy ceniony jest przede wszystkim za swoje właściwości uspokajające. Napary z lotosu pomagają odprężyć umysł, zmniejszają poziom stresu i łagodzą napięcie nerwowe. Pozytywnie wpływają na koncentrację i redukują zmęczenie intelektualne. Są też doskonałym wsparciem dla długiej medytacji.
LOTOS OTWIERA CZAKRĘ SERCA I HARMONIZUJE JEJ DZIAŁANIE.

Więcej szczegółów

Kwiat lotosu różowego ( Nelumbo nucifera) zawiera substancje, które wyciszają umysł, redukują stres i przyjemnie odprężają. Lotos różowy jest rośliną o szerokim zastosowaniu. Jego kłącza, nasiona, młode liście i płatki kwiatowe są jadalne, posiadają także liczne właściwości prozdrowotne i dlatego wykorzystywane są w tradycyjnej medycynie chińskiej i ajurwedyjskiej.

LOTOS OTWIERA CZAKRĘ SERCA I HARMONIZUJE JEJ DZIAŁANIE.

Kwiaty lotosu stosowane były dawniej w przypadku gorączki, cholery, wrzodów żołądka i jelit, chorób wątroby oraz w przypadku uszkodzenia naczyń krwionośnych. Kwiaty stanowiły również tonik dla serca, a po wymieszaniu z miodem nakładano je na oczy dotknięte infekcją czy zapaleniem. Kwiaty lotosu hoduje się ponadto w celach ozdobnych i pozyskuje z nich olejki eteryczne.

Różowy lotos od niepamiętnych czasów rósł nad brzegami Nilu. Upodobali go sobie starożytni Egipcjanie i uznali za roślinę świętą, którą czcili i która była dla nich symbolem stworzenia i odrodzenia.
Z Egiptu lotos powędrował do Azji i zaczęto go hodować na terenie Persji, Indii i Chin, gdzie stał się bardzo popularny i gdzie również traktowano go z szacunkiem, a także wykorzystywano w rytuałach religijnych.
Do dziś lotos obecny jest w kulturze azjatyckiej jako symbol czystości i nazywany jest lotosem świętym lub indyjskim albo chińską lilią wodną.


Właściwości:
Lotos różowy ceniony jest przede wszystkim za swoje właściwości uspokajające. Napary z lotosu pomagają odprężyć umysł, zmniejszają poziom stresu i łagodzą napięcie nerwowe. Pozytywnie wpływają na koncentrację i redukują zmęczenie intelektualne. Są też doskonałym wsparciem dla długiej medytacji.

Poza działaniem sedatywnym lotos różowy wykazuje również delikatne właściwości ściągające i antyseptyczne na przewód pokarmowy i pozytywnie wpływa na błonę śluzową żołądka i jelit.
Najważniejsze substancje bioaktywne obecne w płatkach lotosu to nucyferyna, N-nonucyferyna i nelumbozyd. Obok nich znajdują się flawonoidy i kwasy fenolowe. 

Warto stosować na:
- wysoki poziom stresu i napięcia nerwowego;

- rozdrażnienie;
- dekoncentracja;
- problemy z zasypianiem;
- zmęczenie intelektualne;
- medytacja.

DAWKOWANIE: 
Napar:

1-2 łyżki suszonych kwiatów lotosu zalać szklanką wrzącej wody. Przykryć i parzyć 10-15 minut.

Ekstrakt wodny:
50g suszonych kwiatów zalać 2 szklankami wody, doprowadzić do wrzenia i gotować na małym ogniu przez 15-20 minut. Usunąć kwiaty i gotować dalej, aż odparuje nadmiar wody. Uzyskany ekstrakt powinien mieć konsystencję syropu lub pasty. Ekstrakt można przechowywać w szczelnie zamkniętym naczyniu w lodówce.

 
Kraj pochodzenia: Indie
Opakowanie:
 50g

Produkty powiązane