ŚWIĘTA BAZYLIA - TULASI/TULSI (liście pocięte) 50g - Uzdrawiająca Pyszna Herbatka Powiększ do pełnego rozmiaru

ŚWIĘTA BAZYLIA - TULASI/TULSI (liście pocięte) 50g - Uzdrawiająca Pyszna Herbatka

TULASI/TULSI - ŚWIĘTA BAZYLIA, to aromatyczny krzew z rodziny bazylii Lamiaceae (rodzina Ocimeae).
W Ajurwedzie Tulsi jest znane jako „Niezrównana”, „Matka Medycyny Natury” i „Królowa Ziół” i jest uznawany za „eliksir życia”, który nie ma sobie równych zarówno pod względem właściwości leczniczych, jak i duchowych.

Więcej szczegółów

TULASI/TULSI - ŚWIĘTA BAZYLIA, to aromatyczny krzew z rodziny bazylii Lamiaceae (rodzina Ocimeae).
W Ajurwedzie Tulsi jest znane jako „Niezrównana”, „Matka Medycyny Natury” i „Królowa Ziół” i jest uznawany za „eliksir życia”, który nie ma sobie równych zarówno pod względem właściwości leczniczych, jak i duchowych.
W Indiach Tulasi zostało zaadoptowane do rytuałów duchowych i praktyk związanych ze stylem życia, które zapewniają szeroki wachlarz korzyści zdrowotnych.

Roślina ta chroni przed uszkodzeniami wywołanymi toksycznymi substancjami chemicznymi, zwiększając w organizmie poziom cząsteczek przeciwutleniających, takich jak glutation i wzmacniając aktywność enzymów antyoksydacyjnych, które chronią organelle komórkowe i błony komórkowe poprzez usuwanie szkodliwych wolnych rodników, powstających m.in.niedoborem tlenu i innych czynników toksycznych.
Tulsi pomaga również zapobiegać nowotworom wywołanym przez toksyczne związki, zmniejszając uszkodzenia DNA, zmniejszając wzrost guzów i zwiększając szansę na przeżycie. Co więcej, tulasi  umożliwia także organizmowi ich skuteczniejszą transformację toksyn i ich eliminację poprzez zwiększenie aktywności enzymów detoksykacji wątroby, które dezaktywują toksyczne chemikalia i umożliwiają ich eliminację. 

Tulsi jest prawdopodobnie jednym z najlepszych przykładów holistycznego podejścia do zdrowia w stylu Ajurwedy. Smakuje gorąco i gorzko i mówi się, że przenika do głębokich tkanek, wysusza patogenny śłuz i normalizuje kapha i vata. Mówi się, że codzienne spożywanie Tulasi zapobiega chorobom, promuje ogólny stan zdrowia, dobre samopoczucie i długowieczność oraz pomaga radzić sobie ze stresem.
Tulsi przypisuje się również dodawanie blasku cerze, słodyczy głosowi oraz pielęgnowaniu piękna, inteligencji, wytrzymałości i spokojnego usposobienia emocjonalnego.

Oprócz tych prozdrowotnych właściwości, tulasi jest zalecane w leczeniu szeregu dolegliwości, w tym lęku, kaszlu, astmy, biegunki, gorączki, czerwonki, zapalenia stawów, chorób oczu, bólu ucha, niestrawności, czkawki, wymiotów, chorób żołądka, serca i w schorzeniach układu moczowo-płciowego, bólach pleców, chorobach skóry, grzybicy, ukąszeniach owadów, węży i ​​skorpionów oraz malarii.


Tulsi chroni narządy i tkanki przed stresem chemicznym spowodowanym zanieczyszczeniami przemysłowymi i metalami ciężkimi oraz stresem komórkowym spowodowanym długotrwałym wysiłkiem fizycznym, niedokrwieniem, fizycznym obciążenuiem oraz narażeniem na zimno i nadmierny hałas. Wykazano również, że Tulsi ma pozytywny wpływ na pamięć i funkcje poznawcze oraz ma właściwości przeciwlękowe i przeciwdepresyjne.


Propozycja spożycia: w formie naparu - 1 łyżeczkę ziela zalać 200ml wrzątku, parzyć ok. 15-20 minut.

Waga: 50g

Produkty powiązane