PALO SANTO (50g) Powiększ do pełnego rozmiaru

PALO SANTO (50g)

Palo Santo (Bursera Graveolens) to drzewo, które rośnie na wybrzeżu Ameryki Południowej. W języku hiszpańskim Palo Santo oznacza Święte Drzewo i jest używane od wieków przez szamanów podczas rytualnych modlitw, ceremonii i podczas leczenia. 

Więcej szczegółów

Palo Santo (Bursera Graveolens) to drzewo, które rośnie na wybrzeżu Ameryki Południowej. W języku hiszpańskim Palo Santo oznacza Święte Drzewo i jest używane od wieków przez szamanów podczas rytualnych modlitw, ceremonii i podczas leczenia. 

Palo Santo cieszy się dużą popularnością ze względu na jego energetycznie oczyszczające i lecznicze właściwości podobne do Szałwii i Cedru. Jest to silna medycyna, która została popularyzowana ze względu na swoją mocną energię, pomocną w utrzymaniu uziemienia i równowagi energetycznej.
Tworzy przyjemny, świeży dym, który działa m.in. przeciw komarom i innym latającym owadom.
Jego przenikliwy zapach wzbudza wibracje przygotowujące do medytacji i pozwala na głębsze powiązanie ze Źródłem wszelkiego stworzenia. Mówi się również, że Palo Santo zwiększa kreatywność i przynosi szczęście tym, którzy są otwarci na jego magię.

Zdrowotnie
Palo Santo jest tradycyjnie stosowane w celu złagodzenia przeziębienia, objawów grypy, stresu, astmy, bóli głowy, lęku, depresji, stanów zapalnych, bólu emocjonalnego. Jego olejki eteryczne są idealne do Aromaterapii; może być również używany jako kadzidło podczas masażu, aby pomóc w regeneracji.
Harmonizuje układ odpornościowy i układ nerwowy. W postaci olejku eterycznego działa dobrze na fizyczny ból i stany zapalne.


Sposób użycia:
 
Użyj świecy lub zapalniczki, aby zapalić patyczek Palo Santo. Trzymaj go pod kątem 45 stopni, końcówką w kierunku płomienia. Poczekaj, aż będzie się palić przez około 30 sek. do 1 minuty, a następnie wyjmij go z płomienia.
Poruszaj dymiącym się patyczkiem wokół miejsca, lub osoby, którą oczyszczasz. Bogaty zapach przyniesie spokój i jasność, wraz z dobrymi uczuciami.
Po zakończeniu umieść patyczek w metalowym, szklanym lub glinianym naczyniu żaroodpornym. Żar samoczynnie się ugasi, możesz go również stłumić samodzielnie. 


Kraj pochodzenia: Kolumbia

Długość pojedynczego patyczka: ok. 10-15 cm
Waga opakowania: ok. 50g

Produkty powiązane