INSTRUKCJA BUDOWY Orgonitów

INSTRUKCJA BUDOWY Orgonitów. Produkcja orgonitów na użytek własny nie jest szczególnie skomplikowaną sprawą, wystarczy kilka ogólnodostępnych materiałów i odrobina czasu oraz cierpliwości.

Więcej szczegółów

Produkcja orgonitów na użytek własny nie jest szczególnie skomplikowaną sprawą - wystarczy kilka ogólnodostępnych materiałów i odrobina czasu oraz cierpliwości.

Orgonity mogą być wykonane z żywicy (bardziej ozdobne, wytrzymałe na zniszczenie), bądź z wosku pszczelego (mniej trwały, ale naturalny, ekologiczny materiał).
Jeśli produkcja odbywa się z użyciem żywicy - ze względu na jej intensywny zapach i szkodliwe opary, warto wykonywać orgonity w dobrze wentylowanym garażu, warsztacie, piwnicy itp miejscach, z dala od pomieszczeń mieszkalnych. Orgonity z żywicy po związaniu (utlenieniu) stają się całkowicie nietoksyczne i mogą być używane w kontakcie z człowiekiem (proces wiązania jest ukończony kiedy żywica stanie się całkiem twarda i jej mocny zapach zaniknie).
Dla bezpieczeństwa i komfortu - należy zaopatrzyć się również w maskę, rękawiczki i ewentualnie okulary ochronne.

Zobacz przykładowy film prezentujący produkcję orgonitu:
https://www.youtube.com/watch?v=jJZrSvKwL2s

 -------------------------------------------------------------------------

Składniki niezbędne do produkcji orgonitów, to:
żywica (poliestrowa, bądź epoksydowa)
- alternatywnie, zamiast żywicy - wosk pszczeli
- metal podstawowy (orgonity do użytku osobistego): stal 
  (do użytku zewnętrznego, neutralizacji wież itp, może być zastosowane aluminium)
- metale dodatkowe (miedź, mosiądz, srebro, złoto)
- minerał podstawowy: kryształ górski
- minerały dodatkowe: różne kwarce (różowy, dymny, ametyst, kwarcyt), piryt, bursztyn oraz dowolne minerały naturalne, nie szlifowane, łącznie z kamieniami szlachetnymi
- minerały dodatkowe, ozdobne: szlifowane bryłki naturalnych minerałów (sodalit, karneol, szmaragd), jako ozdobne wykończenie orgonitów.
pojemniki, formy do odlewania orgonitów: szklane miseczki, kieliszki; plastikowe pojemniczki, formy 
  do pieczenia ciastek (teflonowe), formy do odlewania świec (do wosku, parafiny) itp. 

Jedną z ciekawszych substancji zastępujących żywicę jest wosk pszczeli, którego jakość energetyczna sama w sobie jest bardzo cenna i korzystnie działa na organizm człowieka. Niemniej - wosk nie jest tak trwały i odporny na wysokie temperatury jak żywica. 
Materiał (żywica, bądź wosk), z którego wykonujemy orgonity należy dobrać do własnych potrzeb i form użytkowania urządzenia.
 

Składniki niezbędne do produkcji chembusterów, to:
żywica (poliestrowa, bądź epoksydowa)
- metal podstawowy: stal (niektóre osoby stosują aluminium, my jednak polecamy bardziej stal)
- metale dodatkowe (miedź, mosiądz, srebro, złoto)
- minerał podstawowy:kryształ górski
- minerały dodatkowe: różne kwarce (polecamy ametyst, który pomaga oczyszczać atmosferę), piryt oraz dowolne minerały, łącznie z kamieniami szlachetnymi
rury, złączki oraz mufki z miedzi (alternatywnie: ze stali ocynkowanej)
- pojemnik na podstawę działa: plastikowe wiaderko (około 7 - 10 litrowe)
- szablony do utrzymywania rur w odpowiedniej pozycji: sklejka drewniana (najlepiej wodoodporna).

-------------------------------------------------------------------------

Informacje dodatkowe
Produkcja orgonitów z żywicy powinna odbywać się w temperaturze nie niższej niż 18 stopni oraz przy standardowej wilgotności powietrza. Dopuszczalna jest niższa temperatura, jednak oragonity mogą pękać, bądź rozwarstwiać się w trakcie wiązania. Zaleca się wówczas ogrzewać dodatkowo pomieszczenie, bądź stosować duże miski z ciepłą wodą (zalecanai nwencja twórcza).

Proporcje metalu i żywicy (lub wosku pszczelego), to 50x50% (czyli optycznie - taka sama objętość).
Minerały dodatkowe, które występują w większych bryłach, należy rozbić na mniejsze kawałki (najlepiej w metalowym moździerzu).
Zalecamy, aby wszystkie minerały stosowane w urządzeniach orgonitowych były oczyszczone, a następnie osobiście zaprogramowane mentalnie na określone, pozytywne działanie.

Aby żywica i wosk nie przylegały do formy - można użyć teflonu w sprayu, wazeliny technicznej, oleju itp materiału "poślizgowego".

Pęknięcia żywicy w trakcie produkcji są częstym przypadkiem (należy nauczyć się dobierać odpowiednie proporcje utwardzacza i żywicy oraz dopasowywać produkcję do warunków termicznych i wilgotności powietrza), ale nie wpływają zupełnie na działanie urządzenia.

Uzyskanie ozdobnych orgonitów z żywicy wymaga już większej pracy i narzędzi (potrzebne jest szlifowanie i polerowanie), ale do użytku osobistego, w tym m.in. poprawiania jakości energetycznej miejsca zamieszkania oraz neutralizacji wież telefonii komórkowej, wystarczy orgonit wykonany samodzielnie, nawet z pęknięciami.

W dziale "Jak zrobić orgonit" znajdują się produkty, które mogą być zastosowane w produkcji zarówno chembusterów, jak i odpromienników orgonitowych.
Żywicę (oraz sklejkę i miedziane elementy do chembustera) można zakupić bez problemu w wielu miejscach w Internecie, jak również w sklepach z materiałami budowlanymi i wykończeniowymi.

ŻYCZYMY UDANYCH ORGONITÓW :) 


Zaprezentowane zdjęcia pochodzą z różnych źródeł z Internetu - przedstawiają one różne rowiązania i samodzielną produkcję urządzeń orgonitowych. Mamy nadzieję, że ich udostępnienie na naszej stronie przysłuży się dobru ogółu. Dziekujemy.

Produkty powiązane